...
  • PL   EN

Koncert Młodych Muzyków w Zamku Królewskim w Warszawie

Kolejny koncert Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci odbędzie się w niedzielę 23 czerwca  2013 o godz. 12.00 w Zamku Królewskim w Warszawie.

Dla utalentowanych nastolatków każdy taki koncert przed prawdziwą (pozaszkolną) publicznością to wartościowe doświadczenie. Dla miłośników muzyki zaś to okazja, by poznać młodych, świetnie zapowiadających się instrumentalistów, a wśród nich – przyszłe wielkie indywidualności.

Wybierasz się? Daj znać na fb.com/zdolni

Wystąpią uczestnicy programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce:
 

  • 18-letnia gitarzystka Patrycja Kawalec ze Skarżyska-Kamiennej; uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. K. Lipińskiego w Lublinie w klasie dr. Jakuba Niedoborka; laureatka m. in.: Ogólnopolskiego Festiwalu i Konkursu Gitara Viva w Kielcach (II nagroda w 2013), Międzynarodowego Konkursu Gitarowego w Krynicy-Zdroju (III nagroda w 2012), Wojewódzkiego Konkursu Gitary klasycznej w Kielcach (Grand Prix w 2012).

 

  • 14-letni pianista Mateusz Krzyżowski z Tychów; uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie dr Anny Góreckiej; laureat m. in.: Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Talentów im. I. Jeszka w Rybniku (III nagroda i wyróżnienie w 2013), Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. E. Altberg w Łodzi (I nagroda w 2012), Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Zgorzelcu  (I nagroda i nagroda specjalna w 2012).

 

  • 13-letni perkusista Antoni Olesik z Katowic; uczeń Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. im. S. Moniuszki w klasie dr. Krzysztofa Jaguszewskiego; laureat m. in.: Międzynarodowego Konkursu Perkusyjnego w Wilnie (I nagroda w 2013), Międzynarodowego Forum Perkusyjnego Młoda Perkusja we Wrocławiu (II nagroda w 2013), Ogólnopolskiego Konkursu Perkusyjnego Młodzi Mistrzowie Perkusji w Brodnicy (I nagroda w 2013).

 

  • 18-letni wiolonczelista Tomasz Śmigielski z Piły; absolwent Zespołu Szkół Muzycznych im. F. Chopina w klasie mgr Antoniny Kasprzak-Górskiej; laureat m. in.: Ogólnopolskich Przesłuchań CEA w Warszawie w 2012 (III nagroda w 2012), Ogólnopolskiego Turnieju Wiolonczeli i Kontrabasu w Warszawie (II nagroda w 2012), Międzynarodowego Konkurs Wiolonczelowego Fundacji Pro Cello w Szamotułach (III nagroda w 2011).

W programie m. in.: Bach, Chopin, Cassadó, Horecki, Piazzolla, Schumann

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Bilety do nabycia w kasie Zamku Królewskiego