...
  • PL   EN

Zapraszamy na koncert 22 kwietnia

Serdecznie zapraszamy na nasz kolejny niedzielny koncert – 22 kwietnia 2012 o godz. 12.00 do Zamku Królewskiego w Warszawie.

Dla utalentowanych nastolatków każdy taki koncert przed prawdziwą (pozaszkolną) publicznością to wartościowe doświadczenie. Dla miłośników muzyki koncerty stypendystów Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci są zaś okazją, by poznać młodych, świetnie zapowiadających się instrumentalistów, a wśród nich – przyszłe wielkie indywidualności.

Na niedzielnym koncercie w Zamku Królewskim wystąpią uczestnicy programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce.

  • 13-letnia gitarzystka Julia Lauer z Tychów; uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. w Tychach w klasie Mirosława Franczaka; laureatka m. in.: II nagrody w Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie im. Ł. Pietrzaka (Jelenia Góra 2012), II nagrody w Międzynarodowym Konkursie Współczesnej Muzyki Dziecięcej i Młodzieżowej (Kraków 2012), I nagrody i Grand Prix w Dolnośląskim Konkursie Gitarowym (Kłodzko 2011)
  • 11-letni klarnecista Szymon Emil Parulski ze Słupna; uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. w Płocku w klasie Jacka Grochockiego; laureat m. in.: I nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Instrumentów Dętych Etiuda (Szczecin 2011), I nagrody w Konkursie Młodych Solistów (Jaworzno 2011), I nagrody i nagrody specjalnej w Ogólnopolskich Przesłuchaniach CEA (Warszawa 2011)
  • 18-letnia skrzypaczka Marta Sikora z Łodzi; uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. H. Wieniawskiego w Poznaniu w klasie prof. Bartosza Bryły; laureatka m. in..: III nagrody na Ogólnopolskim Festiwalu Skrzypcowym (Kielce 2010), IV nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Bachowskim im. S. Hajzera (Zielona Góra 2011), III nagrody w Ogólnopolskich Przesłuchaniach CEA (Warszawa 2012)
  • 18-letni pianista Dawid Zarzycki z Jaworzna; uczeń Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie Marka Ciepierskiego; laureat m. in.: I nagrody w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym (Palma de Mallorca 2010), II nagrody w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Steinway (Berlin 2011), I nagrody w Małopolskim Przeglądzie Dorobku Artystycznego (Kraków 2011)

W programie m. in.: Brouwer, Chopin, Giuliani, Iturralde, Mertz, Milhaud, Paganini, Stamitz

Serdecznie zapraszamy!

Bilety do nabycia w kasie Zamku Królewskiego