• PL   EN

Zapraszamy na koncert 21 października

Zagramy w niedzielę 21 października 2012 o godz. 12.00 w Zamku Królewskim w Warszawie. Dla utalentowanych nastolatków każdy taki koncert przed prawdziwą (pozaszkolną) publicznością to wartościowe doświadczenie. Dla miłośników muzyki koncerty stypendystów Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci są zaś okazją, by poznać młodych, świetnie zapowiadających się instrumentalistów, a wśród nich – przyszłe wielkie indywidualności. Wybierasz się? Daj znać na Facebooku!

Wystąpią uczestnicy programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce.

 

  • 17-letni gitarzysta Daniel Egielman z Gdańska; uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. F. Nowowiejskiego w klasie p. Joanny Rudnickiej laureat m. in.: Międzynarodowego Młodzieżowego Konkursu Gitarowego w Velbert (II nagroda w 2012), Międzynarodowego Festiwalu Gitarowego w Żorach (I nagroda w 2012), Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu im. Ł. Pietrzaka w Jeleniej Górze (I nagroda w 2012) 
  • 18-letnia skrzypaczka Roksana Kwaśnikowska z Koszalina; uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Z. Brzewskiego w Warszawie w klasie prof. Jana Staniendy; laureatka m. in.: Ogólnopolskich Przesłuchań Szkół Muzycznych CEA w Warszawie (I nagroda w 2012), Międzynarodowego Konkursu Talentów (I nagroda w 2012) i Międzynarodowego Konkursu Muzyki Romantycznej w Nowym Jorku (I nagroda w 2011), Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Instrumentalistów im. S. Woytowicz w Jaśle (I nagroda w 2011) 
  • 16-letnia flecistka Jagoda Krzemińska z Kluczborka; uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. F. Chopina w Opolu w klasie p. Kariny Kandzia-Maniak; laureatka m. in.: Międzynarodowego Konkursu Fletowego w Jastrzębiu-Zdroju (I nagroda w 2012), Międzynarodowego Konkursu i Festiwalu Svirél w Štanjel na Słowenii (I nagroda w 2012), Polskiego Festiwalu Fletowego w Sieradzu (II nagroda w 2011) 
  • 15-letnia pianistka Natalia Zaleska z Kolbud w woj. pomorskim; uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku w klasie prof. Bogdana Kułakowskiego; laureatka m. in.: Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej w Bad Dürkheim (Grand Prix i I nagroda w duecie w 2011), Międzynarodowego Konkursu Młodych Pianistów im. D. Szostakowicza w Kaliningradzie (I nagroda i 4 nagrody specjalne w 2011), Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. J. S. Bacha w Gorzowie Wlkp (III nagroda w 2011)

 

W programie m. in.:
Bach, Beethoven, Brahms, Chopin, Mouquet, Ponce, Tansman

 

 

 

Serdecznie zapraszamy!

Back to top