...
  • PL   EN

Zapraszamy na koncert 15 stycznia

Serdecznie zapraszamy na nasz pierwszy w nowym roku koncert – w niedzielę 15 stycznia 2012 o godz. 12.00 do Zamku Królewskiego w Warszawie.

Dla utalentowanych nastolatków każdy taki koncert przed prawdziwą (pozaszkolną) publicznością to wartościowe doświadczenie. Dla miłośników muzyki koncerty stypendystów Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci są zaś okazją, by poznać młodych, świetnie zapowiadających się instrumentalistów, a wśród nich – przyszłe wielkie indywidualności.

Wystąpią uczestnicy programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce.

  • 18-letnia pianistka Karolina Tomaszewska z Lublina; uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. T. Szeligowskiego w klasie prof. Edwarda Wolanina; laureatka m. in.: III nagrody w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina (Mariańskie Łaźnie, Czechy 2010), nagrody specjalnej w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym (Brest 2009), I nagrody w Międzynarodowym Konkursie Mozartowskim (Frascati 2007)

   

  • 18-letni akordeonista Piotr Krzaczkowski z Rogóźna (woj. lubelskie); uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. K. Lipińskiego w Lublinie w klasie prof. Elwiry Śliwkiewicz-Cisak; laureat m. in.:II nagrody w Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym (Castelfidardo 2011), I nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Akordeonowym (Chełm 2011), I nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Akordeonowej (Przemyśl 2011)

   

  • 17-letni skrzypek Mateusz Makuch z Zielonej Góry; uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. H. Wieniawskiego w Poznaniu w klasie prof. Bartosza Bryły; laureat m. in.: I nagrody i 4 nagród specjalnych w Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym Młody Paganini (Legnica 2011), I nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Młodych Skrzypków im. S. Serwaczyńskiego (Lublin 2011), I nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Bachowskim im. S. Hajzera (Zielona Góra 2011).

W programie:

Johann Sebastian Bach – Allemande z II Partity d-moll na skrzypce solo BWV 1004

Henryk Wieniawski – Wariacje na temat własny op. 15

Mateusz Makuch – skrzypce

ad. Piotr Niewiedział – fortepian

 

Joseph Haydn – Sonata C-dur Hob. XVI 50

cz. I Allegro

cz. II Adagio

cz. III Allegro molto

Enrique Granados – Dziewczyna i słowik z suity Goyescas

 

Karolina Tomaszewska – fortepian

Domenico Scarlatti – Sonata K 24 A-dur

Anatolij Nagajew – Sonata op.13 nr 1, cz. III Allegro molto tempestoso

Viatcheslav Semionov – Brahmsiana

Piotr Krzaczkowski – akordeon

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Bilety do nabycia w kasie Zamku Królewskiego