• PL   EN

Zapraszamy na koncert 12 maja do Zamku Królewskiego w Warszawie

Kolejny koncert Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci odbędzie się w niedzielę 12 maja 2013 o godz. 12.00 w Zamku Królewskim w Warszawie.

Dla utalentowanych nastolatków każdy taki koncert przed prawdziwą (pozaszkolną) publicznością to wartościowe doświadczenie.

Dla miłośników muzyki zaś to okazja, by poznać młodych, świetnie zapowiadających się instrumentalistów, a wśród nich – przyszłe wielkie indywidualności.

Wystąpią uczestnicy programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce:

 

  • 16-letnia pianistka Aleksandra Dąbek z Czyżówki; uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. M. Karłowicza w Katowicach w klasie prof. Wojciecha Świtały; laureatka m. in.: Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina w Szafarni (III nagroda i 2 nagrody specjalne w 2012), Konkursu Pianistycznego Uczniów Szkół Muzycznych II st. EPTA w Krakowie (wyróżnienie w 2012), Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. M. Moszkowskiego w Kielcach (II nagroda i nagroda specjalna w 2011)

 

  • 13-letnia skrzypaczka Sara Dragan z Legnicy; uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. w klasie swojego taty – mgr. Konrada Dragana; laureatka m. in.: Międzynarodowych Spotkań Młodych Skrzypków im. prof. M. Ławrynowicza w Płocku (III nagroda w 2013), International Concours FLAME w Paryżu (I nagroda specjalna w 2012), International Russian Rotary Children Music Competition w Moskwie (III nagroda w 2012)

 

  • 17-letni gitarzysta Mateusz Kowalski z Koszalina; uczeń Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych II st. im. G. Bacewicz w klasie mgr. Dariusza Schmidta; laureat m. in.: Międzynarodowego Konkursu Gitarowego w Olsztynie (III nagroda w 2012), Międzynarodowego Konkursu Gitarowego im. Cz. Droździewicza w Krynicy-Zdroju (I nagroda w 2012), Ogólnopolskich Przesłuchań CEA w Warszawie (II nagroda solo i III w duecie i nonecie w 2012)

 

  • 16-letnia wiolonczelistka Zofia Ziemkiewicz z Torunia; uczennica Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. A. Rubinsteina w Bydgoszczy w klasie prof. Tomasza Strahla i mgr Iwony Michalak; laureatka m. in.: Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego im. K. Wiłkomirskiego w Poznaniu (II nagroda w 2012), Ogólnopolskiego Turnieju Wiolonczeli i Kontrabasu w Warszawie (I nagroda w 2012), Ogólnopolskich Konfrontacji Wiolonczelowych w Bydgoszczy (I nagroda w 2012).

 
 
W programie m. in.: Albeniz, Beethoven, Chopin, Paganini, Schumann, Szymanowski, Waxman

Back to top