• PL   EN

Wystawa Prac Młodych Plastyków

Zapraszamy serdecznie na Wystawę Prac Młodych Plastyków – uczestników programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci w roku szkolnym 2012/2013.

Na wystawie prezentowane są prace uczestników programu Funduszu o uzdolnieniach plastycznych z całej Polski w wieku od siódmego do osiemnastego roku życia, wybrane przez znanych plastyków i pedagogów: prof. Jacka Dyrzyńskiego, prof. Franciszka Maśluszczaka, prof. Grzegorza Pabla, prof. Mariana Stępaka i prof. Stanisława Trzeszczkowskiego.

Wernisaż odbył się w czwartek 14 marca 2013 o godz. 12.00. Wystawę można oglądać w Galerii ABAKUS przy ul. Jezuickiej 4, obok Rynku Starego Miasta w Warszawie do 14 kwietnia.

 

Wybierasz się? Daj znać na Facebooku!

Aranżacji wystawy dokonał Łukasz Zedlewski, nasz dawny stypendysta, student malarstwa na warszawskiej ASP.

Plakat i zaproszenie wystawy zaprojektowała dawna stypendystka Funduszu Karolina Borys.

Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci jest stowarzyszeniem społecznym; organizacją pożytku publicznego; pomaga w rozwoju wybitnie uzdolnionym uczniom szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych od 1983 roku. Dla uzdolnionych plastycznie organizujemy wystawy, konsultacje wybitnych twórców, plenery malarskie (w ubiegłym roku Wielodyscyplinarne Spotkania Rzeczpospolita mniej znana w Kobylnikach k. Kruszwicy).

Back to top