...
  • PL   EN

Zjazd Absolwentów – zapisy tylko do niedzieli!

Klub Absolwentów Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci powstaje z inicjatywy grupy dawnych stypendystów, którzy cenią wpływ Funduszu na rozwój swoich zainteresowań i uzdolnień, a także odczuwają potrzebę podtrzymywania funduszowych kontaktów. Chcą kontynuować wzajemne dzielenie się doświadczeniami i wiedzą z innymi, zarówno z dziedzin im bliskich, jak i z tych, z którymi chcieliby dopiero się zapoznać. Interdyscyplinarność funduszowych obozów jest przez nich postrzegana jako znaczący atut, wzbudzający poznawczą ciekawość.

Inspiracją dla Klubu są między innymi stowarzyszenia absolwentów renomowanych uczelni, np. MIT czy Uniwersytetu Harvarda. Stworzenie takiej grupy w oparciu o „funduszowych weteranów” może być szansą na stworzenie nowej, szerokiej (mierzmy wysoko – międzynarodowej!) społeczności, złożonej głównie z obecnych i przyszłych naukowców, ludzi kultury i wszelkiego typu specjalistów… brzmi znajomo? Jeśli tak, to wiecie, że warto.

Trwa właśnie organizacja pierwszego zjazdu Klubu, który odbędzie się 19 grudnia 2015 w Warszawie. Planowane są dyskusje panelowe, koncert funduszowych muzyków i bankiet – będzie też dużo czasu na dzielenie się wspomnieniami z obozów, luźne rozmowy i ogólną swobodę integracji. Będzie to impreza biletowana, ale z uwagi na chęć przyciągnięcia jak największej liczby byłych uczestników programu, postaramy się by kwota była w miarę przyjazna nawet i dla studenckich budżetów.

Zapisy na zjazd trwają tylko do 22 listopada!

Zjazd będzie doskonałym motorem dla głównego celu całego przedsięwzięcia, czyli stworzenia sieci kontaktów – zarówno stricte koleżeńskich, jak i zawodowych. Dla młodszych członków Klubu będzie to dobra okazja do nawiązania bliższego kontaktu z zawodowcami, ludźmi bogatymi w doświadczenie i mogącymi zaoferować im konkretną pomoc w osiąganiu wymarzonej kariery. Natomiast starsi będą mogli wykorzystać sposobność do poznania obiecujących partnerów do badań, kandydatów na stażystów w ramach prowadzonych przez siebie projektów lub potencjalnych przyszłych pracowników.

Na tym nie kończą się plany na działalność stowarzyszenia – pozostałe pomysły muszą jednak jeszcze dojrzeć i poczekać na realizację, gdyż pracy jest dużo, a współpracowników na razie niewielu. Dlatego też każda osoba, która zechce poświęcić trochę czasu na rozwój Klubu będzie znaczącym wsparciem dla formującej się ekipy.

Jeśli chcesz się zgłosić, podzielić pomysłem lub po prostu o coś zapytać, napisz wiadomość na adres:

absolwenci.funduszu@gmail.com

Zajrzyj też na stronę: absolwenci-funduszu.org i nie przegap formularza. Jeśli jesteś byłym funduszowcem, pamiętaj – chcemy Ciebie z nami!