...
  • PL   EN

Tomasz Schreiber’s Memorial Session

10 czerwca 2013 na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK w Toruniu odbędzie się otwarta sesja naukowa poświęcona pamięci prof. Tomasza Schreibera, naszego dawnego stypendysty, wieloletniego współpracownika i wspaniałego przyjaciela. Program i więcej informacji o tym wydarzeniu na stronie: www.tsms.umk.pl

Prof. UMK Tomasz Schreiber zmarł 1 grudnia 2010 roku.

Miał 35 lat i był najmłodszym profesorem WMiI UMK.

Tomek należał do najzdolniejszych młodych naukowców w Polsce. Jeszcze w liceum zdobył złoty medal na Międzynarodowej Olimpiadzie Matematycznej w Hongkongu. Po skończeniu w 1999 r. studiów matematycznych i informatycznych na UMK zaczął publikować pierwsze prace naukowe, które szybko przyniosły mu uznanie i liczne nagrody.

W roku 2001 obronił pracę doktorską, a w roku 2007 uzyskał stopień doktora habilitowanego. W zeszłym roku został profesorem nadzwyczajnym UMK. Gotowy był już też wniosek o nadanie mu tytułu naukowego profesora.

W wieku trzydziestu kilku lat był już cenionym specjalistą w zakresie geometrii stochastycznej, zapraszanym do współpracy do ośrodków matematycznych w Anglii, Czechach, Francji, Holandii, Niemczech i USA oraz do wygłoszenia wykładów na prestiżowych konferencjach.

Mimo intensywnej pracy naukowej, również z Funduszem współpracował bardzo chętnie i często, prowadząc wspaniałe zajęcia na naszych obozach naukowych i organizując warsztaty.

Bardzo nam go brakuje.