...
  • PL   EN

Obozy wakacyjne

W ciągu tegorocznych wakacji planujemy dwa wspaniałe obozy!

Niebawem młodsi uczestnicy naszego programu pojadą na obóz naukowo-wędrówkowy w Pasterce w Górach Stołowych. A w sierpniu plastycy oraz grupa młodych naukowców wyjadą na obóz wielodyscyplinarny (połączony z plenerem malarskim) do Brodnicy.

Oba wyjazdy uświęcone są wieloletnią już tradycją, a wśród funduszowców są po prostu kultowe.

20 lipca w Góry Stołowe wyjedzie grupa gimnazjalistów o zainteresowaniach historycznych, matematycznych i przyrodniczych. Zajęcia i odczyty (oraz wycieczki) potrwają do 3 sierpnia.

„Pasterka” tradycyjnie odbywa się we wsi Pasterka u stóp Szczelińca. W czasie spaceru (albo podchodów) można trafić do Czech, nawet idąc na północ. Nie wierzysz? Spójrz na mapę. Od samego początku obóz w Górach Stołowych organizowali dla młodszych kolegów dawni uczestnicy programu pomocy wybitnie zdolnym. Uwaga: na obóz nie wolno zabierać… grzałek 😉

W dniach 3-17 sierpnia w Brodnicy spotka się pół setki plastyków i młodych naukowców (nie licząc kadry). Zgodnie z inną wieloletnią tradycją IV Spotkania Wielodyscyplinarne Rzeczpospolita mniej znana (kontynuacja Spotkań na Kresach RP) odbywają się każdego roku w innej miejscowości. W ramach obozu odbywać się będzie plener malarski, a pod koniec pobytu zorganizujemy na miejscu wystawę poplenerową. Wystawę prac z Brodnicy będzie można obejrzeć także w Warszawie – w październiku.

Tak było w zeszłym roku na plenerze w Kruszwicy / fot. W. Romański

Tak było w zeszłe wakacje w Kruszwicy / fot. W. Romański

 

 

Ale oba obozy to jeszcze nie cała oferta dla uczestników programu pomocy wybitnie zdolnym.

Wspólnie z Collegium Invisibile organizujemy (już po raz czternasty) Szkołę Letnią CI w Ciążeniu nad Wartą. Zajęcia dla naszych podopiecznych prowadzić będą studenci i członkowie tego elitarnego stowarzyszenia. 

Uczestnicy naszych obozów nie tylko będą dużo zwiedzać i brać udział w różnorodnych zajęciach. Sami również przygotują własne odczyty. (Jak przygotować dobry odczyt? Przeczytaj nasze rady!)

 

 

Przez całe wakacje trwają też indywidualne staże badawcze w najlepszych laboratoriach.

…a już we wrześniu pan Krzysztof Zanussi zaprosi grupę naszych stypendystów na seminarium filmowe w podwarszawskich Laskach.

Dopiero wówczas zakończy się nasz rok szkolny. Kolejną serię zajęć zainauguruje listopadowe spotkanie nowych stypendystów.