...
  • PL   EN

Obóz w Serocku już za nami

W czasie długiego weekendu majowego w Serocku n. Narwią spotkało się ponad 120 najzdolniejszych uczennic i uczniów z całej Polski. Do tego kilkadziesiąt osób kadry: najwybitniejsi naukowcy z całego kraju, świetni doktoranci i wyróżniający się studenci – w większości dawni i niezbyt dawni stypendyści Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci.

W tym roku obóz rozpoczął się w czwartek 25 kwietnia i zakończył w niedzielę 5 maja. Młodsi uczestnicy brali w nim udział nieco krócej.

Koszty pobytu uczestników (i podróży) w całości pokrywa Fundusz.

    pełny program „dużego” obozu: oboz-naukowy-2013.pdf

    pełny program „małego” obozu: oboz-ogolnorozwojowy-2013.pdf

Nasz doroczny wiosenny obóz to de facto dwa odbywające się równocześnie obozy wielodyscyplinarne: naukowy i ogólnorozwojowy, z równie atrakcyjnymi programami wykładów, spotkań i warsztatów.

Celem obozu jest stworzenie wyjątkowych możliwości dla pogłębiania zainteresowań i zdobycia nowej wiedzy, ale przede wszystkim zainspirowanie uczestników do samodzielnej, wytrwałej pracy. Oczekujemy od nich aktywnego udziału we wszystkich zajęciach. W programie przewidujemy bardzo różne formy zajęć, wśród których można wybierać: warsztaty, seminaria, wykłady z różnych dziedzin i spotkania z wybitnymi przedstawicielami świata nauki i kultury. Są też odczyty uczestników, koncert, wieczór poetycki i gazeta obozowa, a także codzienne zajęcia rekreacyjne (na boisku, na basenie i w siłowni).

 

 fot. S. Soberski

zobacz więcej zdjęć

Jak wyglądały poprzednie obozy?

 

W 2012 roku „duży” obóz w Serocku zaczął się w czwartek 26 kwietnia, a „mały” dołączył w sobotę 28 kwietnia. Obóz zakończył się w niedzielę 6 maja.

 …zobacz zdjęcia z 2012 roku!

 

1. obóz w Serocku odbywał się w dniach 28.04-08.05.2011

 

…zobacz zdjęcia z 2011 roku!

W poprzedniej dekadzie na wiosnę spotykaliśmy się w Świdrze k. Otwocka. A jeszcze wcześniej – w Jadwisinie k. Serocka.
więcej o wiosennych obozach

 

Jadwisin 1990 / fot. K. Kowalewski