...
  • PL   EN

Młodzi Wirtuozi

Koncerty uczestników programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci

Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci przez cały sezon zaprasza na koncerty wybitnie uzdolnionych nastolatków w Zamku Królewskim w Warszawie i w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki. Na koncertach występują uczestnicy programu pomocy wybitnie zdolnym należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce.

Dla utalentowanych nastoletnich instrumentalistów każdy taki koncert przed prawdziwą (pozaszkolną) publicznością to wartościowe doświadczenie. Dla miłośników muzyki koncerty stypendystów Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci są zaś okazją, by poznać młodych, świetnie zapowiadających się instrumentalistów, a wśród nich – przyszłe wielkie indywidualności.

Wśród naszych dawnych stypendystów są Piotr Anderszewski, Beata Bilińska, Łukasz Długosz, Łukasz Kuropaczewski, Rafał Kwiatkowski, Aleksandra Kuls (na zdjęciu), Bartłomiej Nizioł, Mariusz Patyra, Piotr Pławner, Agata Szymczewska, Janusz Wawrowski, Marcin Zdunik i bardzo wielu innych znakomitych artystów.

Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci to stowarzyszenie naukowców, twórców, lekarzy i studentów działające od 1981 roku. Już po raz 30. ogłasza tej wiosny rekrutację do programu pomocy wybitnie zdolnym. Od 2006 r. Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci ma status organizacji pożytku publicznego (nr KRS 0000044710). Przekazując 1% podatku dla zdolnych dzieci inwestujesz w przyszłość polskiej nauki, kultury i gospodarki. Inwestujesz w przyszłość nas wszystkich.

 

ZAiKS

Stowarzyszenie Autorów ZAiKS od lat wspomaga działania Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. Przekazuje dotacje na dofinansowanie działalności statutowej, a także zwalnia organizację z opłat wynagrodzeń autorskich za utwory wykonywane podczas koncertów.