...
  • PL   EN

Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim

Serdecznie zapraszamy na nasz pierwszy koncert w nowym sezonie!

Zagramy w niedzielę 15 września 2013 o godz. 12.00 w Zamku Królewskim w Warszawie.

Wybierasz się? Daj znać na fb.com/zdolni

Koncerty stypendystów Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci są świetną okazją, by poznać młodych, świetnie zapowiadających się instrumentalistów, a wśród nich – przyszłe wielkie indywidualności.

Wystąpią uczestnicy programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce.

  • 16-letnia skrzypaczka Chanelle Bednarczyk z Rybnika; uczennica Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. S. Moniuszki w Bielsko-Białej w klasie prof. Edwarda Zienkowskiego i Józefa Iwanowicza; laureatka m. in.: Międzynarodowego Konkursu im. Prof. Dichlera w Wiedniu (Grand Prix w 2012), Międzynarodowego Konkursu Młodych Skrzypków im. K. Lipińskiego i H. Wieniawskiego w Lublinie (IV nagroda w 2012), Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Skrzypków im. S. Serwaczyńskiego w Lublinie (I nagroda i 5 nagród specjalnych w 2011).

 

  • 14-letni pianista Jan Bieniasz z Daleszyc; uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. L. Różyckiego w Kielcach w klasie prof. Artura Jaronia; laureat m. in.: Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego „Flame” w Paryżu (I nagroda w 2013), Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. M. Moszkowskiego w Kielcach (I nagroda w 2013), Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Instrumentalistów im. S. Woytowicz w Jaśle (II nagroda w 2013).

 

  • 18-letni wiolonczelista Jakub Dubik z Domecka; uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. F. Chopina w Opolu w klasie prof. Tomasza Strahla i Agnieszki Płoszejowskiej; laureat m. in.: Sochaczewskiego Konkursu Młodego Wiolonczelisty (II nagroda w 2013), Międzynarodowego Konkursu Fundacji „Pro Cello” w Szamotułach (III nagroda i nagroda specjalna w 2012), Ogólnopolskich Konfrontacji Wiolonczelowych im. z. Wojciechowskiej w Bydgoszczy (III nagroda w 2012).

 

  • 18-letni saksofonista Jakub Muras z Żor; uczeń Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie prof. Bernarda Steuera; laureat m. in.: Międzynarodowego Festiwalu Saksofonowego w Przeworsku (Grand Prix i I nagroda w 2012), Ogólnopolskich Przesłuchań Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie (I nagroda w 2012), Międzynarodowego Konkursu Pro Bohemia w Ostravie (II nagroda w 2012).

 

W programie m. in.: Bloch, Cassadó, Chopin, Saint-Saëns, Swerts

Serdecznie zapraszamy!

 

Bilety do nabycia w kasie Zamku Królewskiego

 

 

 

Nasze następne niedzielne koncerty:

  • 6 października 2013 – Sala Koncertowa Zamku Królewskiego
  • 27 października 2013 – Sala Widowiskowa Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki
  • 24 listopada 2013 – Sala Widowiskowa Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki
  • 8 grudnia 2013 – Sala Koncertowa Zamku Królewskiego

więcej o opiece Funduszu nad młodymi instrumentalistami