...
  • PL   EN

Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim

Na nasz pierwszy koncert po wakacjach zapraszamy w niedzielę 6 września o godz. 12:00 do Zamku Królewskiego w Warszawie.

To znakomita okazja, by poznać młodych, świetnie zapowiadających się instrumentalistów, a wśród nich – przyszłe wielkie indywidualności.

Wystąpią uczestnicy programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce.

{gallery}-2015/09-06-ZK{/gallery}

Wystąpią znakomici instrumentaliści należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce:

  • 18-letnia skrzypaczka Zuzanna Budzyńska z Radzynia Podlaskiego. Uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie w klasie prof. Andrzeja Gębskiego. Tegoroczna laureatka m. in.: Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Indywidualności Muzycznych im. Tadeusza Paciorkiewicza w Sierpcu (I nagroda), Warszawskiego Forum Muzyki Kameralnej (II nagroda i nagroda specjalna w kwartecie, III nagroda i nagroda specjalna w kwintecie), Turnieju Kameralnego w Trzech Odsłonach (I nagroda w kwartecie, II – w kwintecie).
  • 19-letnia pianistka Klara Kraj z Kielc. Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Ludomira Różyckiego w klasie prof. Artura Jaronia. Od października br. studentka Akademii Muzycznej w Krakowie. Laureatka m. in.: Międzynarodowego Konkursu Młodych Muzyków w Barlettcie we Włoszech (I nagroda i nagroda specjalna w 2013), Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego „Music without limits” w Druskiennikach na Litwie (I nagroda w kategorii solowej i w kategorii koncertowej w 2013), Międzynarodowego Konkursu im. M. Magina w Paryżu (2 nagrody specjalne w 2009).
  • 19-letni akordeonista Piotr Zarzyka z Radomia. Absolwent Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu w klasie prof. Elwiry Śliwkiewicz –Cisak i Dariusza Figarskiego. Od października br. student Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Laureat m. in.: Międzynarodowego Festiwalu ART-DUO „Music seasons in Berlin” (II nagroda solo i I – w kwintecie w 2015), Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Akordeonowej w Solcu-Zdroju (I nagroda w 2014), Międzynarodowego Konkursu “Città di Castelfidardo” (IV nagroda w kategorii zespołów w 2014).

 W programie m. in.: Chopin, Scarlatti, Siemionow, Szymanowski, Wieniawski

Serdecznie zapraszamy!

 

 

Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci jest stowarzyszeniem naukowców, artystów, lekarzy i studentów; jest organizacją pożytku publicznego (KRS-0000044710); powstał w 1981 roku; pomaga w rozwoju uczniom szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych o wybitnych uzdolnieniach poznawczych, muzycznych, baletowych i plastycznych oraz stara się o poprawę opieki zdrowotnej nad dziećmi.

więcej o naszych muzykach