...
  • PL   EN

Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim, 31 maja

Na nasz kolejny koncert w Warszawie zapraszamy w niedzielę 31 maja o godz. 12:00 do Zamku Królewskiego.

To znakomita okazja, by poznać młodych, świetnie zapowiadających się instrumentalistów, a wśród nich – przyszłe wielkie indywidualności.

Wystąpią uczestnicy programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce.

{gallery}-2015/05-31-ZK{/gallery}

16-letnia pianistka Gabriela Bielecka ze Starego Folwarku w woj. podlaskim. Uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Suwałkach w klasie mgr Anny Borkowskiej. Laureatka m. in.: Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Augustowie (I nagroda oraz nagroda specjalna w 2014), Międzynarodowego Konkursu dla Młodych Muzyków w Drohiczynie na Białorusi (II nagroda i nagroda specjalna w 2014), Międzynarodowego Konkursu „Olimpo Musicale” w Prenach na Litwie (Grand Prix w 2014).

17-letnia skrzypaczka Wiktoria Borkowska z Olsztyna. Uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie w klasie dr hab. Marii Orzechowskiej. Laureatka m. in.: Ogólnopolskiego Festiwalu Skrzypcowego w Kielcach (I nagroda w 2014), Młodzieżowego Konkursu na Skrzypce Solo im. T. Wrońskiego w Tomaszowie Mazowieckim (II nagroda w 2014), Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Instrumentów Smyczkowych w Elblągu (III nagroda w 2015).

17-letni akordeonista Krzysztof Bondar z Kalisza. Uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Henryka Melcera w klasie mgr. Sławomira Mocha. Laureat m. in.: Międzynarodowego Konkursu „Olimpo Musicale” w Prenach na Litwie (Grand Prix w 2014), Międzynarodowego Konkursu Akordeonowego w Popradzie (I nagroda w 2014), Międzynarodowego Konkursu Akordeonowego VAMO w Wiedniu (II nagroda w 2015).

16-letni puzonista Eryk Mencner z Żor. Uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w klasie mgr. Andrzeja Piekorza. Laureat m. in.: Ogólnopolskiego Konkursu Instrumentów Dętych Blaszanych w Bytomiu (II nagroda w 2014), Międzynarodowego Konkursu Instrumentów Dętych w Jastrzębiu-Zdroju (I nagroda w 2014), Międzynarodowego Konkursu Instrumentów Dętych w Brnie (III nagroda w 2015).

W programie m. in.: Bach, Brahms, Chopin, Derbienko, Dvořáček, Guilmant, Mendelssohn-Bartholdy, Piazzolla, Vivaldi.

Serdecznie zapraszamy!

Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci - koncert

Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci jest stowarzyszeniem naukowców, artystów, lekarzy i studentów; jest organizacją pożytku publicznego (KRS-0000044710); powstał w 1981 roku; pomaga w rozwoju uczniom szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych o wybitnych uzdolnieniach poznawczych, muzycznych, baletowych i plastycznych oraz stara się o poprawę opieki zdrowotnej nad dziećmi.

więcej o naszych muzykach