...
  • PL   EN

Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim, 14 czerwca

Na nasz kolejny koncert w Warszawie zapraszamy w niedzielę 14 czerwca o godz. 12:00 do Zamku Królewskiego.

To znakomita okazja, by poznać młodych, świetnie zapowiadających się instrumentalistów, a wśród nich – przyszłe wielkie indywidualności.

Wystąpią uczestnicy programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce.

{gallery}-2015/06-14-ZK{/gallery}

16-letni pianista Jan Bieniasz z Daleszyc w woj. świętokrzyskim. Uczeń Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego w Kielcach w klasie mgr. Artura Jaronia. Laureat m. in.: Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego „Flame” w Paryżu (I nagroda w 2013), Ogólnopolskiego Turnieju Pianistycznego im. H. Czerny-Stefańskiej (I nagroda w 2014), Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. M. Moszkowskiego w Kielcach (I nagroda oraz nagroda specjalna w 2015).

17-letnia flecistka Karina Kamizela z Końskich w woj. świętokrzyskim. Uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie w klasie prof. Elżbiety Dastych-Szwarc. Laureatka m. in.: Ogólnopolskich Przesłuchań Centrum Edukacji Artystycznej w Bydgoszczy (Grand Prix i I nagroda w 2014), Concorso Internazionale Per Giovani Strumentisti w Povoletto we Włoszech (II nagroda w 2014), Ogólnopolskiego Wiosennego Festiwalu Fletowego w Sochaczewie (I nagroda w 2015).

19-letni akordeonista Bartosz Kołsut z Radomia. Absolwent Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu w klasie akordeonu mgr. Artura Miedzińskiego. Laureat m. in.: Międzynarodowych Spotkań Akordeonowych w Sanoku w 2014 (II nagroda w kategorii do 19 lat i III w kategorii muzyka rozrywkowa), American Protégé International Music Talent Competition w Nowym Jorku (I nagroda w 2014), Ogólnopolskiego Konkursu Akordeonowego w Słupcy pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (I nagroda w 2015). Zwycięzca konkursu TVP Kultura „Młody Muzyk Roku” w 2014.

17-letnia altowiolistka Julia Pałęcka z Warszawy. Uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie w klasie prof. Piotra Reicherta. Laureatka m. in.: Ogólnopolskich Przesłuchań Centrum Edukacji Artystycznej w Kielcach (III nagroda w 2013), Skierniewickich Spotkań Młodych Altowiolistów (III nagroda w 2014), Ogólnopolskiego Konkursu Altówkowego i Kontrabasowego w Gdańsku (III nagroda w 2014).

W programie m. in.: Beethoven, Chopin, Glinka, Moszkowski, Popp, Runczak, Scarlatti

Serdecznie zapraszamy!

Plakat koncertu

Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci jest stowarzyszeniem naukowców, artystów, lekarzy i studentów; jest organizacją pożytku publicznego (KRS-0000044710); powstał w 1981 roku; pomaga w rozwoju uczniom szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych o wybitnych uzdolnieniach poznawczych, muzycznych, baletowych i plastycznych oraz stara się o poprawę opieki zdrowotnej nad dziećmi.

więcej o naszych muzykach