...
  • PL   EN

Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim 8 listopada

Na nasz kolejny koncert zapraszamy w niedzielę 8 listopada o godz. 12:00 do Zamku Królewskiego w Warszawie.

To znakomita okazja, by poznać młodych, świetnie zapowiadających się instrumentalistów, a wśród nich – przyszłe wielkie indywidualności.

Wystąpią uczestnicy programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce.

{gallery}-2015/11-08-ZK{/gallery}

Wystąpią znakomici instrumentaliści należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce:

  • 19-letnia akordeonistka Kinga Brosławska z Zielonej Góry. Uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Jadwigi Kaliszewskiej w Poznaniu w klasie prof. Teresy Adamowicz-Kaszuby. Tegoroczna laureatka m. in.: Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego w Sarajewie (I nagroda), Międzynarodowego Konkursu Akordeonowego w Puli w Chorwacji (II nagroda), Międzynarodowego Konkursu Akordeonowego w Wilnie (II nagroda).
  • 16-letnia skrzypaczka Zuzanna Kuklińska z Gdańska. Uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w klasie mgr Marty Stachowiak. Tegoroczna laureatka m. in.: Międzynarodowego Konkursu „Młody Paganini” w Legnicy (III nagroda), Ogólnopolskiego Forum Młodych Instrumentalistów im. K. i A. Szafranków w Rybniku (II nagroda solo, I – w zespole), Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypcowego w Toruniu (III nagroda).
  • 17-letnia pianistka Małgorzata Kruczek z Rzeszowa. Uczennica Zespołu Szkół Muzycznych nr 1 im. Karola Szymanowskiego w klasie mgr Urszuli Budy. Laureatka m. in.: Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Zgorzelcu (I nagroda w 2014), Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Pianistów „Chopin pod Wawelem” w Krakowie (II nagroda i nagroda specjalna w 2015), Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina w Turznie (I nagroda w 2015).
  • 16-letni wiolonczelista Emil Olejnik z Barczewka w woj. warmińsko-mazurskim. Uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie w klasie prof. Tomasza Strahla i mgr. Mateusza Szmyta. Tegoroczny laureat m. in. Ogólnopolskich Konfrontacji Wiolonczelowych im. Z. Wojciechowskiej w Bydgoszczy (I miejsce z wyróżnieniem), Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Instrumentów Smyczkowych w Elblągu (I miejsce z wyróżnieniem), Ogólnopolskiego Turnieju Wiolonczeli i Kontrabasu w Warszawie (I miejsce z wyróżnieniem).

W programie m. in.: Bach, Beethoven, Brosławska, Chopin, Saint-Saëns, Statkowski

Serdecznie zapraszamy!

Plakat koncertu

Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci jest stowarzyszeniem naukowców, artystów, lekarzy i studentów; jest organizacją pożytku publicznego (KRS-0000044710); powstał w 1981 roku; pomaga w rozwoju uczniom szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych o wybitnych uzdolnieniach poznawczych, muzycznych, baletowych i plastycznych oraz stara się o poprawę opieki zdrowotnej nad dziećmi.

więcej o naszych muzykach