...
  • PL   EN

29 czerwca zapraszamy na koncert Młodych Wirtuozów

Na nasz kolejny koncert w Warszawie zapraszamy w niedzielę 29 czerwca o godz. 12:00 do Zamku Królewskiego.

Wystąpią uczestnicy programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce. Nasze koncerty są świetną okazją, by poznać młodych, świetnie zapowiadających się instrumentalistów, a wśród nich – przyszłe wielkie indywidualności.

{gallery}14-06-29-koncert{/gallery}

12-letnia pianistka Zuzanna Jargieło z Gdańska; uczennica Sopockiej Szkoły Muzycznej I st. im. St. Moniuszki w klasie mgr Gabrieli Ralickiej-Sadowskiej; laureatka m. in.: Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Paryżu (I nagroda i nagroda specjalna w 2012), Międzynarodowego Konkursu Młodych Pianistów Broumovská Klávesa w Mikulov w Czechach (III nagroda w 2013), Międzynarodowego Konkursu Adolf-Metzner-Musikwettbewerb we Frankenthal w Niemczech (Grand Prix i I nagroda w 2013).

16-letni saksofonista Paweł Paw z Dąbrowy Górniczej; uczeń Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie mgr. Bernarda Steuera; laureat m. in.: Międzynarodowego Festiwalu Saksofonowego w Przeworsku (2012), Konkursu Młodego Muzyka w Szczecinku (2014), Śląskiego Konkursu Instrumenty Dęte w Dąbrowie Górniczej (II nagroda w 2014).

13-letnia harfistka Klara Poznachowska z Warszawy; uczennica Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. im. E. Młynarskiego w klasie mgr Aliny Baranowskiej-Liese; laureatka m. in.: Ogólnopolskiego Konkursu Miniatura na Harfę Celtycką w Łodzi (II nagroda w 2011), Ogólnopolskich Przesłuchań CEA w Warszawie (Grand Prix w 2012), Festiwalu Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych I i II st. Regionu Mazowieckiego w Sierpcu (III nagroda w 2012).

19-letnia harfistka Amelia Tokarska z Kóz w woj. śląskim; uczennica Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. St. Moniuszki w Bielsku-Białej w klasie mgr Ewy Jaślar-Walickiej; laureatka m. in.:. Ogólnopolskich Przesłuchań CEA w Warszawie (III nagroda w 2012), Ogólnopolskiego Konkursu Interpretacji Muzycznej w Przemyślu (II nagroda w 2013), Międzynarodowego Konkursu Współczesnej Muzyki Dziecięcej i Młodzieżowej „Srebrna Szybka” w Krakowie (III nagroda w 2014).

W programie m. in.: Bach, Bartók, Ekier, Larsson, Małecki, Mozart, Spor, Wagenseil

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Bilety do nabycia w kasie Zamku Królewskiego.

 

 

 

 

więcej o opiece Funduszu nad młodymi instrumentalistami