...
  • PL   EN

30 marca zapraszamy na koncert Młodych Wirtuozów!

Na nasz kolejny koncert w Warszawie zapraszamy w niedzielę 30 marca o godz. 12:00 do Zamku Królewskiego.

Wystąpią uczestnicy programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce. Nasze koncerty są świetną okazją, by poznać młodych, świetnie zapowiadających się instrumentalistów, a wśród nich – przyszłe wielkie indywidualności. 

 

{gallery}14-03-30-koncert{/gallery} 

 

18-letni akordeonista Łukasz Brzezina z Ożarowa Mazowieckiego; uczeń Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. K. Szymanowskiego w Warszawie w klasie prof. Klaudiusza Barana; laureat m. in.: Ogólnopolskiego Konkursu Akordeonowego w Słupcy (I nagroda w 2013), Gorlickich Konfrontacji Akordeonowych (I nagroda solo i w duecie w 2013),  Mławskiego Festiwalu Muzyki Akordeonowej „Od solisty do orkiestry” (II nagroda solo i I w duecie w 2013).

 

16-letni skrzypek Robert Łaguniak z Pabianic; uczeń Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. M. Karłowicza w klasie mgr Kariny Gidaszewskiej; laureat m. in.: Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego „Młody Paganini” w Legnicy (I nagroda w 2013), Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypcowego im. Rodziny Grobliczów w Krakowie (I nagroda w 2013), Ogólnopolskich Przesłuchań Uczniów Szkół Muzycznych II st. CEA (Grand Prix w 2014).

 

11-letni gitarzysta Jan Markowski ze Skarżysko-Kamiennej; uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Z. Noskowskiego w klasie mgr. Włodzimierza Sojki; laureat m. in.: Międzynarodowego Konkursu im. Anny Amalii dla Młodych Gitarzystów w Weimarze (III nagroda w 2013), Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Gitarowego im. Ł. Pietrzaka „Gitaromania” w Jeleniej-Górze (II nagroda w 2013),  Międzynarodowego Konkursu Gitarowego im. Cz. Droździewicza w Krynicy-Zdroju (wyróżnienie w 2014).

 

16-letnia pianistka Gabriela Stanisz z Pobiednika Małego; uczennica Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. M. Karłowicza w Krakowie w klasie prof. Barbary Pęcherskiej; laureatka m. in.: Konkursu Pianistycznego im. I. Rolanowskiej w Krakowie (I nagroda w 2013), Ogólnopolskiego Turnieju Pianistycznego w Żaganiu (I nagroda i Grand Prix w 2013), Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Goerlitz (III nagroda w 2013).

 

W programie m. in.: Bach, Chopin, Coste, Kusjakow, Lutosławski, Mertz, Runczak, Wieniawski

 Wybierasz się? Daj znać na facebook.com/zdolni

  

Serdecznie zapraszamy!

 

Bilety do nabycia w kasie Zamku Królewskiego.

 

 

 

 

Nasze następne koncerty na Zamku Królewskim odbędą się 13 kwietnia i 11 maja 2014. 

więcej o opiece Funduszu nad młodymi instrumentalistami