...
  • PL   EN

Zapraszamy na koncert!

Na nasz kolejny koncert w Warszawie zapraszamy w niedzielę 16 lutego o godz. 12:00 do Zamku Królewskiego.

Koncerty stypendystów Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci są świetną okazją, by poznać młodych, świetnie zapowiadających się instrumentalistów, a wśród nich – przyszłe wielkie indywidualności.

Wystąpią uczestnicy programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce:

11-letnia skrzypaczka Marta Gębska z Warszawy; uczennica Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. im. E. Młynarskiego  w klasie swojego ojca – prof. Andrzeja Gębskiego; laureatka m. in.: Międzynarodowych Spotkań im. M. Ławrynowicza w Płocku (I nagroda w 2013), Konkursu Skrzypcowego Pamięci A. Januszajtis w Gdańsku (I nagroda w 2013), Ogólnopolskich Przesłuchań Zespołów Kameralnych CEA (I nagroda wraz  z Trio fortepianowym w 2014).

 

17-letni akordeonista Bartosz Kołsut  z Radomia; uczeń Zespołu Szkół Muzycznych im. O. Kolberga w klasie prof. Artura Miedzińskiego; laureat m. in.: Międzynarodowego Konkursu Akordeonowego w Puli w Chorwacji  (I nagroda solo i II w duecie w 2013), Mławskiego Festiwalu Muzyki Akordeonowej (I nagroda solo i w duecie w 2013), Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Akordeonowej w Przemyślu (I nagroda w 2013).

 

17-letnia pianistka Klara Kraj z Kielc; uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. L. Różyckiego w klasie prof. Artura Jaronia; laureatka m. in.: Międzynarodowego Konkursu Młodych Muzyków w Barletcie we Włoszech (I nagroda i nagroda specjalna w 2013), Międzynarodowego Forum Pianistycznego „Bieszczady bez granic” w Sanoku (3 nagrody specjalne w 2013), Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Druskiennikach na Litwie (I nagroda w kategorii solo i concerto w 2013).

 

18-letni wiolonczelista Mikołaj Wojciechowski z Elbląga; uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej im. K. Wiłkomirskiego w klasie prof. Moniki Juszko; laureat m. in.: Młodzieżowego Konkursu Wiolonczelowego im. K. Wiłkomirskiego w Poznaniu (I nagroda i nagroda specjalna w 2012), Ogólnopolskiego Konkursu Instrumentów Smyczkowych w Elblągu (I nagroda i nagroda specjalna w 2013), Ogólnopolskich Konfrontacji Wiolonczelowych im. Z. Wojciechowskiej w Bydgoszczy  (I nagroda i nagroda specjalna w 2013).

 

W programie m. in.: Bach, Chopin, Elgar, Mozart, Sarasate, Wieniawski, Zołotariew

  

Serdecznie zapraszamy!

{gallery}14-02-16-koncert{/gallery}
 

Bilety do nabycia w kasie Zamku Królewskiego.

 

 

 

 

Nasz następny koncert na Zamku Królewskim odbędzie się 30 marca 2014, a wcześniej – w sobotę 15 marca o godzinie 18:00 zapraszamy do Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki. 

więcej o opiece Funduszu nad młodymi instrumentalistami