...
  • PL   EN

Zapraszamy na koncert!

Na pierwszy koncert w nowym roku zapraszamy w niedzielę 19 stycznia o godz. 12:00 do Zamku Królewskiego w Warszawie.

Koncerty stypendystów Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci są świetną okazją, by poznać młodych, świetnie zapowiadających się instrumentalistów, a wśród nich – przyszłe wielkie indywidualności.

Wystąpią uczestnicy programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce:

17-letnia akordeonistka Sabina Aftyka z Warszawy; uczennica Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych Nr 4 im. K. Szymanowskiego w klasie prof. Klaudiusza Barana i prof. Włodzimierza Lecha Puchnowskiego; laureatka m. in.: Międzynarodowego Konkursu Młodych Muzyków “Kaunas Sonorum” w Kaunas na Litwie (III nagroda w 2013), Ogólnopolskiego Festiwalu Akordeonowego w Solcu-Zdroju (II nagroda w 2013, I solo i w duecie w 2012), Międzynarodowych Spotkań Akordeonowych w Sanoku (I nagroda w duecie, wyróżnienie solo w 2012).

16-letni gitarzysta Oskar Strukiel-Piotrowski z Piotrkowa Trybunalskiego; uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w klasie mgr. Mirosława Drożdżowskiego; laureat m. in.: Międzynarodowego Konkursu Gitary Klasycznej im. F. Sora, Frydek-Mistek w Czechach (Grand Prix, I nagroda i nagroda specjalna w 2013), Ogólnopolskiego Festiwalu i Konkursu Gitarowego „Gitara Viva” w Kielcach (III nagroda w 2013 i 2012), Międzynarodowego Młodzieżowego Konkursu Gitarowego w Wiedniu (III nagroda w 2012).

13-letni pianista Tymoteusz Śleziak z Bielsko-Białej; uczeń Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych I i II st. im. S. Moniuszko w klasie mgr Agnieszki Klimasary; laureat m. in.: Ogólnopolskiego Turnieju Pianistycznego im. H. Czerny-Stefańskiej w Żaganiu (I nagroda w 2013), Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina w Szafarni (III nagroda w 2013), Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Usti nad Łabą (I nagroda i 2 nagrody specjalne w 2012).

17-letnia skrzypaczka Julia Wrońska z Marek; uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Z. Brzewskiego w Warszawie w klasie prof. Janusza Kucharskiego; laureatka m. in.: Ogólnopolskiego Forum Młodych Instrumentalistów w Rybniku (I nagroda z zespołem w 2013), Ogólnopolskich Przesłuchań Zespołów Kameralnych CEA w Warszawie (II nagroda w 2013), Ogólnopolskiego Festiwalu Skrzypcowego w Kielcach (I nagroda w 2012).

W programie m. in.: Angelis, Bach, Beethoven, Chopin, Derbienko, Domeniconi, Giuliani, Paganini

Serdecznie zapraszamy!

{gallery}14-01-19-koncert{/gallery}
 

Bilety do nabycia w kasie Zamku Królewskiego.

 

 

 

 

Nasz następny koncert na Zamku Królewskim odbędzie się 16 lutego 2014. 

więcej o opiece Funduszu nad młodymi instrumentalistami