...
  • PL   EN

Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim, 26 kwietnia

Na nasz kolejny koncert w Warszawie zapraszamy w niedzielę 26 kwietnia o godz. 12:00 do Zamku Królewskiego.

To znakomita okazja, by poznać młodych, świetnie zapowiadających się instrumentalistów, a wśród nich – przyszłe wielkie indywidualności. Wystąpią uczestnicy programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce.

{gallery}-2015/04-26-ZK{/gallery}

18-letnia akordeonistka Sabina Aftyka z Warszawy. Uczennica Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w klasie prof. Klaudiusza Barana. Laureatka m. in.: Międzynarodowych Spotkań Akordeonowych w Sanoku (III nagroda w kategorii zespołów w 2014), Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Akordeonowej w Solcu-Zdroju (I nagroda solo i w kat. zespołów w 2014), Międzynarodowego Konkursu „Kaunas Sonorum” w Kownie (III nagroda w 2013).

17-letnia flecistka Natalia Egielman z Gdańska. Uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w klasie mgr Małgorzaty Dubrowińskiej-Egielman. Laureatka m. in.: Konkursu Fletowego im. M. Katarzyńskiego w Sosnowcu (I nagroda w 2015), Międzynarodowego Konkursu Instrumentów Dętych we Wrocławiu (I nagroda w 2014), Polskiego Konkursu Fletowego w Sieradzu (II nagroda w 2014).

18-letni pianista Adam Kałduński z Gdańska. Uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w klasie mgr. Mariusza Trzebniaka. Laureat m. in.: Konkursu „Die Jungen Besten im Norden” w Heringsdorfie (II nagroda w 2014), Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina dla Dzieci i Młodzieży w Szafarni (I nagroda w 2014), Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Augustowie (III nagroda w 2014).

18-letnia altowiolistka Anna Krzyżak z Jaworzna. Uczennica Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie mgr. Łukasza Syrnickiego. Laureatka m. in.: Międzynarodowego Konkursu „Young Virtuosos” w Sofii (II nagroda w 2015), Międzynarodowego Konkursu „The Muse” w Atenach (I nagroda w 2014), Międzynarodowego Konkursu „Talents for Europe” w Dolnym Kubinie (II nagroda solo i z zespołem).

17-letnia pianistka Julia Marczuk z Warszawy. Uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie w klasie prof. Olgi Łazarskiej. Laureatka m. in.: Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego w Koninie (II nagroda w 2014), Ogólnopolskich Przesłuchań Centrum Edukacji Artystycznej Szkół Muzycznych II st. (II nagroda w 2014), Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. M. Moszkowskiego w Kielcach w 2013.

W programie m. in.: Angelis, Brahms, Clarke, Ibert, Rimski-Korsakow, Szymanowski.

Serdecznie zapraszamy!

Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci - koncert

Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci jest stowarzyszeniem naukowców, artystów, lekarzy i studentów; jest organizacją pożytku publicznego (KRS-0000044710); powstał w 1981 roku; pomaga w rozwoju uczniom szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych o wybitnych uzdolnieniach poznawczych, muzycznych, baletowych i plastycznych oraz stara się o poprawę opieki zdrowotnej nad dziećmi.

więcej o naszych muzykach