...
  • PL   EN

Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim 24 kwietnia

Na nasz kolejny koncert zapraszamy w niedzielę 24 kwietnia o godz. 12:00 do Zamku Królewskiego w Warszawie.

To znakomita okazja, by poznać młodych, świetnie zapowiadających się instrumentalistów, a wśród nich – przyszłe wielkie indywidualności.

{gallery}-2016/04-24-ZK{/gallery}

Wystąpią uczestnicy programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce.

12-letnia gitarzystka Natalia Sieklucka z Płocka. Uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. w klasie mgr. Dariusza Wiączka. Laureatka m. in.: Ogólnopolskich Przesłuchań Uczniów Klas Gitary i Zespołów Gitarowych Szkół Muzycznych I st. w Bydgoszczy (I nagroda oraz Grand Prix w 2015), Ogólnopolskiego Konkursu „Vivagitarra” w Zielonej Górze (I nagroda w 2015), Ogólnopolskiego Festiwalu i Konkursu im. Łukasza Pietrzaka w Jeleniej Górze (I nagroda oraz tytuł Wielkiego Gitaromaniaka w 2014).

14-letni wiolonczelista Gustaw Bafeltowski z Warszawy. Uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Zenona Brzewskiego w klasie mgr. Marcina Zdunika. Laureat m. in.: Ogólnopolskiego Konkursu Wiolonczelowego w Sochaczewie (I nagroda w 2015), Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Juliusza Zarębskiego w Łomiankach (I nagroda w 2015), Młodzieżowego Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego im. Kazimierza Wiłkomirskiego w Poznaniu (III nagroda w 2014).

16-letni puzonista Maciej Prokopowicz ze Szczecinka. Uczeń Zespołu Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej w klasie dr hab. Zdzisława Stolarczyka. Laureat m. in.: International Interprative Brasswind Instruments Competition w Brnie (I nagroda w 2011,2013 I 2015), Ogólnopolskiego Konkursu Instrumentów Dętych im. Ludwika Lutaka w Krakowie (I nagroda w 2015), Międzynarodowego Konkursu Instrumentów Dętych we Wrocławiu (II nagroda w 2015).

15-letni pianista Tymoteusz Śleziak z Bielska-Białej. Uczeń Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w klasie mgr. Grzegorza Niemczuka. Laureat m. in.: Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina dla Dzieci i Młodzieży w Szafarni (III nagroda i nagroda specjalna w 2015), Ogólnopolskiego Pianistycznego Konkursu Muzyki Polskiej w Skierniewicach (II nagroda w 2015), Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Goerlitz/Zgorzelcu (I nagroda i nagroda specjalna w 2014).

W programie m. in.: Beethoven, Besozzi, Brouwer, Carcassi, Chopin, Drożdżowski, Larsson, Pasieczny, Scarlatti

Serdecznie zapraszamy!

Młodzi Wirtuozi - Zamek Królewski

Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci jest stowarzyszeniem naukowców, artystów, lekarzy i studentów; jest organizacją pożytku publicznego (KRS-0000044710); powstał w 1981 roku; pomaga w rozwoju uczniom szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych o wybitnych uzdolnieniach poznawczych, muzycznych, baletowych i plastycznych oraz stara się o poprawę opieki zdrowotnej nad dziećmi.

więcej o naszych muzykach