...
  • PL   EN

Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim 21 lutego

Na nasz kolejny koncert zapraszamy w niedzielę 21 lutego o godz. 12:00 do Zamku Królewskiego w Warszawie.

To znakomita okazja, by poznać młodych, świetnie zapowiadających się instrumentalistów, a wśród nich – przyszłe wielkie indywidualności.

Wystąpią uczestnicy programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce.

Wystąpią znakomici instrumentaliści należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce:

{gallery}-2016/02-21-ZK{/gallery}

15-letni gitarzysta Szczepan Greszel z Opola. Uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Fryderyka Chopina w klasie mgr. Dominika Matuszczaka. Laureat m. in.: Konkursu Gitarowego w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Gitarowej w Trzęsaczu (Grand Prix, I nagroda i nagroda specjalna w 2015), Międzynarodowego Konkursu Gitarowego im. F. Sora we Frydku-Mistku w Czechach (III nagroda w 2015), Ogólnopolskiego Festiwalu i Konkursu im. Ł. Pietrzaka „Gitaromania” w Jeleniej Górze (I nagroda oraz dyplom za najlepsze wykonanie utworu obowiązkowego M. Pasiecznego w 2014).

12-letnia skrzypaczka Hanna Pozorska z Gdańska. Uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w klasie prof. Małgorzaty Skorupy. Laureatka m. in.: Ogólnopolskich Przesłuchań CEA w Katowicach (Grand Prix w 2015), Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego „Janko Muzykant” w Sochaczewie (I nagroda w 2015), Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypcowego Pamięci Aleksandry Januszajtis w Gdańsku (I nagroda w 2015).

19-letnia wiolonczelistka Jadwiga Roguska z Warszawy. Uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Zenona Brzewskiego w klasie prof. Tomasza Strahla i mgr. Mateusza Szmyta. Laureatka m. in.: Regionalnego Konkursu „Tylko Muzyka” w Warszawie (I miejsce w 2015), Turnieju Kameralnego w Trzech Odsłonach w Bydgoszczy (II nagroda w 2015), Ogólnopolskich Konfrontacji Wiolonczelowych im. Z. Wojciechowskiej w Bydgoszczy (II nagroda w 2015).

16-letnia pianistka Gabriela Sęk-Mastej z Warszawy. Uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Zenona Brzewskiego w klasie prof. Joanny Ławrynowicz-Just. Laureatka m. in.: Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina dla Dzieci i Młodzieży w Szafarni (I nagroda i 2 nagrody specjalne w 2015), Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego w Koninie (III nagroda w 2014), Konkursu „Chopin Golden Ring” w Radovljicy w Słowenii (I nagroda i nagroda specjalna w 2014).

W programie m. in.: Bach, Chopin, Głazunow, Locatelli, Paganini, Pasieczny, Rachmaninow, Tárrega, Twardowski

Serdecznie zapraszamy!

Plakat koncertu

Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci jest stowarzyszeniem naukowców, artystów, lekarzy i studentów; jest organizacją pożytku publicznego (KRS-0000044710); powstał w 1981 roku; pomaga w rozwoju uczniom szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych o wybitnych uzdolnieniach poznawczych, muzycznych, baletowych i plastycznych oraz stara się o poprawę opieki zdrowotnej nad dziećmi.

więcej o naszych muzykach