...
  • PL   EN

Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim 10 stycznia

Na pierwszy koncert w nowym roku zapraszamy już w niedzielę 10 stycznia o godz. 12:00 do Zamku Królewskiego w Warszawie.

To znakomita okazja, by poznać młodych, świetnie zapowiadających się instrumentalistów, a wśród nich – przyszłe wielkie indywidualności. Wystąpią uczestnicy programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce.

{gallery}-2016/01-10-ZK{/gallery}

Wystąpią znakomici instrumentaliści należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce:

  • 13-letnia skrzypaczka Gabriela Balcerek z Odolanowa. Uczennica Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. nr 2  im. Tadeusza Szeligowskiego w klasie skrzypiec mgr Kariny Gidaszewskiej. Laureatka m. in.: Ogólnopolskich Przesłuchań Uczniów Szkół Muzycznych I i II st. CEA w Katowicach (I nagroda w 2015), Międzynarodowych Spotkań Młodych Skrzypków im. prof. M. Ławrynowicza w Płocku (II nagroda w 2015), Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypcowego w Toruniu (I nagroda w 2015).
  • 15-letni akordeonista Piotr Igor Motyka z Radomia. Uczeń Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w klasie mgr. Artura Miedzińskiego. Laureat m. in.: Słupeckich Spotkań Muzycznych (Grand Prix w 2015), Międzynarodowych Akordeonowych Dni w Pradze (I nagroda w 2015), Międzynarodowego Konkursu Akordeonowego w Klingenthal (I nagroda w 2015).
  • 17-letnia wiolonczelistka Bernadetta Wieczerzyńska ze Zwolenia. Uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie w klasie prof. Romana Hoffmanna. Laureatka m. in.: Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Instrumentów Smyczkowych w Elblągu (II nagroda w 2015), Warszawskiego Forum Muzyki Kameralnej (III nagroda i nagroda specjalna w 2015), Turnieju w Trzech Odsłonach w Bydgoszczy (II nagroda w 2015).
  • 16-letni pianista Kacper Żaromski z Rymanowa Zdroju. Uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Ignacego Jana Paderewskiego w Krośnie w klasie mgr Doroty Skibickiej. Laureat m. in.: Ogólnopolskiego Turnieju Pianistycznego w Żaganiu (II nagroda w 2015), Ogólnopolskiego Forum Młodych Instrumentalistów im. K. i A. Szafranków w Rybniku (II nagroda w 2015), Międzynarodowego Festiwalu „Chopin i kompozytorzy francuscy” w Siedlcach (nagroda główna w 2015).

W programie m. in.: Derbencko, Elgar, Lalo, Popper, Ravel, Skriabin, Tartini, Vlasov

Serdecznie zapraszamy!

Plakat koncertu 10 stycznia 2016

Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci jest stowarzyszeniem naukowców, artystów, lekarzy i studentów; jest organizacją pożytku publicznego (KRS-0000044710); powstał w 1981 roku; pomaga w rozwoju uczniom szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych o wybitnych uzdolnieniach poznawczych, muzycznych, baletowych i plastycznych oraz stara się o poprawę opieki zdrowotnej nad dziećmi.

więcej o naszych muzykach