...
  • PL   EN

Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim

Serdecznie zapraszamy na nasz ostatni koncert w tym roku!

Zagramy w niedzielę 8 grudnia 2013 o godz. 12.00 w Zamku Królewskim w Warszawie.

Koncerty stypendystów Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci są świetną okazją, by poznać młodych, świetnie zapowiadających się instrumentalistów, a wśród nich – przyszłe wielkie indywidualności.

Wystąpią uczestnicy programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce.

17-letnia skrzypaczka Kornelia Figielka z Koszalina; uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Z. Brzewskiego w Warszawie w klasie prof. Jana Staniendy; laureatka m. in.: Ogólnopolskiego Forum Młodych Instrumentalistów w Rybniku (I nagroda i 2 nagrody specjalne w 2012), Młodzieżowego Konkursu na Skrzypce Solo im. T. Wrońskiego w Tomaszowie Mazowieckim (I nagroda w 2012), Międzynarodowego Konkursu im. B. Warchala w Dolnym Kubinie na Słowacji (I nagroda w 2012). 

17-letni wiolonczelista Maciej Kułakowski z Kolbud w woj. pomorskim; uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku w klasie prof. Jadwigi Ewald oraz Hochschule für Musik und Darstellende Kunst w Mannheim w klasie prof. M. Flaksmana; laureat m. in.: Konkursu im. W. Lutosławskiego dla Dzieci i Młodzieży w Warszawie (III nagroda w 2013), Ogólnopolskiego Konkursu Instrumentów Smyczkowych w Elblągu (I nagroda w 2013), Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. J. Zarębskiego w Warszawie (I nagroda w 2013).

17-letnia flecistka Jagoda Krzemińska z Kluczborka; uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. F. Chopina w Opolu w klasie prof. Kariny Kandzia-Maniak laureatka m. in.: Międzynarodowego Konkursu Fletowego w Londynie (I nagroda w 2013), Międzynarodowego Konkursu Instrumentów Dętych w Warszawie (I nagroda w 2013), Międzynarodowym Konkursie American Protage w Nowym Yorku (I nagroda w 2013).

19-letni pianista Edwin Szwajkowski z Solnecznik na Litwie; uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Z. Brzewskiego w Warszawie w klasie prof. Joanny Ławrynowicz-Just; laureat m. in.: Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. M. Moszkowskiego w Kielcach (I nagroda w 2013), Chopinowskiego Turnieju Pianistycznego im. L. i H. Stefańskich w Krakowie (I nagroda w 2013), Międzynarodowego Konkursu Pianistyczego im. F. Chopina w Narvie w Estonii (III nagroda i 2 nagrody specjalne w 2012).

W programie m. in.: Bach, Debussy, Prokofiew, Rachmaninow, Taktakishvili

Serdecznie zapraszamy!

{gallery}13-12-08-koncert{/gallery}
 

Bilety do nabycia w kasie Zamku Królewskiego

Wybierasz się? daj nam znać na fb.com/zdolni 

 

 

 

Nasze następne koncerty na Zamku Królewskim odbędą się 19 stycznia i 16 lutego 2014. 

więcej o opiece Funduszu nad młodymi instrumentalistami