...
  • PL   EN

Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim 19 czerwca

Na nasz kolejny koncert zapraszamy w niedzielę 19 czerwca o godz. 12:00 do Zamku Królewskiego w Warszawie.

To znakomita okazja, by poznać młodych, świetnie zapowiadających się instrumentalistów, a wśród nich – przyszłe wielkie indywidualności.

{gallery}-2016/06-19-ZK{/gallery}

Wystąpią uczestnicy programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce.

18-letnia pianistka Julia Marczuk z Warszawy. Uczennica Liceum Ogólnokształcącego Nr 6 im. Tadeusza Reytana w Warszawie i Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie w klasie fortepianu prof. Olgi Łazarskiej. Laureatka m. in.: Konkursu Pianistycznego EPTA w Krakowie (I nagroda i nagroda specjalna w 2015), Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. M. Moszkowskiego „Per aspera ad astra” w Kielcach (II nagroda w 2015), Chopinowskiego Turnieju Pianistycznego im. H. i L. Stefańskich w Krakowie (I nagroda w 2014). Stypendystka Prezesa Rady Ministrów za osiągnięcia naukowe oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia artystyczne.

18-letnia pianistka Natalia Tomczuk z Raculi w woj. lubuskim. Uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Mieczysława Karłowicza w Zielonej Górze w klasie dr Ludmiły Pawłowskiej. Laureatka m. in.: Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Zgorzelcu (II nagroda i nagroda główna w 2015), Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego „Vivaldi 303” w Wieliczce (dyplom za wyróżniający akompaniament w 2015), Ogólnopolskiego Konkursu Muzycznego im. I. J. Paderewskiego w Piotrkowie Trybunalskim (II nagroda w 2014), Międzynarodowego Konkursu im. J. Garści w Stalowej Woli (nagroda specjalna – za wybitne walory artystyczne akompaniamentu w 2014). Występuje solo oraz w duecie „Sisters Tomczuk” z siostrą Pauliną.

14-letnia skrzypaczka Paulina Tomczuk z Raculi w woj. lubuskim. Uczennica Gimnazjum Nr 6 oraz Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Mieczysława Karłowicza w Zielonej Górze w klasie skrzypiec mgr Anny Tułasiewicz-Jęczały. Zeszłoroczna laureatka m. in.: Międzynarodowego Konkursu "Vivaldi 337" w Wieliczce (I nagroda), Żarskich Spotkań Smyczkowych (I nagroda), Międzynarodowych Spotkań Młodych Skrzypków w Płocku (wyróżnienie), Konkursu "Mistrz Literatury Dziecięcej Oskar Rieding" (II nagroda). Występuje solo oraz w duecie „Sisters Tomczuk” z siostrą Natalią.

14-letnia flecistka Oliwia Wantulok z Wisły. Uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Ignacego Jana Paderewskiego w Cieszynie Filia w Wiśle w klasie mgr Teresy Zięby-Janasik. Laureatka m. in.: Międzynarodowego Konkursu Fletowego w Jastrzębiu-Zdroju (wyróżnienie w 2016, I nagroda w 2014), Ogólnopolskiego Wiosennego Festiwalu Fletowego w Sochaczewie (II nagroda w 2015), Ogólnopolskiego Konkursu Uczniów Klas Instrumentów Dętych Szkół Muzycznych I st. w Wadowicach (II nagroda w 2015), Konfrontacji Instrumentów Dętych w Oławie (Grand Prix w 2015, I nagroda w 2014). Stypendystka programu „Młoda Polska” Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

19-letni gitarzysta Damian Kuśmierczyk z Piotrkowa Trybunalskiego. Uczeń Liceum Ogólnokształcącego Nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie i Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Ignacego Jana Paderewskiego w klasie gitary mgr. Sławomira Biernackiego. Laureat m. in.: Ogólnopolskiego Konkursu Gitarowego w Wadowicach (I nagroda w 2016), Ogólnopolskiego Konkursu i Festiwalu Gitarowego w Kielcach (II nagroda w duecie w 2015), Ogólnopolskiego Konkursu Gitarowego w Tomaszowie Mazowieckim (wyróżnienie w 2015), Międzynarodowego Konkursu Gitarowego w Trzęsaczu (I nagroda i nagroda specjalna w duecie w 2015). Stypendysta Prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego oraz Marszałka Województwa Łódzkiego.

W programie m. in.: Beethoven, Chopin, Gaubert, Génin, Lipiński, Liszt, Paderewski, Ponce, Ravel

Serdecznie zapraszamy!

Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci jest stowarzyszeniem naukowców, artystów, lekarzy i studentów; jest organizacją pożytku publicznego (KRS-0000044710); powstał w 1981 roku; pomaga w rozwoju uczniom szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych o wybitnych uzdolnieniach poznawczych, muzycznych, baletowych i plastycznych oraz stara się o poprawę opieki zdrowotnej nad dziećmi.

więcej o naszych muzykach