• PL   EN

Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim 17 kwietnia

Na nasz kolejny koncert zapraszamy w niedzielę 17 kwietnia o godz. 12:00 do Zamku Królewskiego w Warszawie.

To znakomita okazja, by poznać młodych, świetnie zapowiadających się instrumentalistów, a wśród nich – przyszłe wielkie indywidualności.

{gallery}-2016/04-ZK{/gallery}

Wystąpią uczestnicy programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce.

11-letnia skrzypaczka Milena Pioruńska z Wrocławia. Uczennica Zespołu Szkół Muzycznych w Legnicy w klasie prof. Konrada Dragana. Laureatka m. in.: Ogólnopolskich Spotkań Skrzypcowych im. prof. M. Ławrynowicza w Płocku (II nagroda w 2016), Świdnickich Konfrontacji Młodych Skrzypków (Grand Prix w 2016 i 2015), Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypcowego Pamięci A. Januszajtis w Gdańsku (III nagroda w 2015).

15-letni perkusista Grzegorz Chwaliński z Radomia. Uczeń Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w klasie mgr Barbary Galas. Laureat m. in.: Italy Percussion Competition Pescara 2015 (I nagroda w kat. werbel, II – w kat. wibrafon), Międzynarodowego Konkursu Wibrafonowego „Drum Fest” w Opolu (I nagroda w 2015), Międzynarodowego Forum Młodej Perkusji we Wrocławiu (II nagroda w 2015).

15-letni akordeonista Antoni Kwiatkowski z Warszawy. Uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Zenona Brzewskiego w klasie prof. Klaudiusza Barana. Laureat m. in.: Międzynarodowego Konkursu Akordeonowego w Klingenthal (II nagroda w 2015), Międzynarodowego Konkursu Akordeonowego w Wiedniu (I nagroda w 2015), Międzynarodowego Konkursu Akordeonowego w Drohobyczu (Grand Prix w 2014).

15-letni pianista Ziemowit Świtalski z Sosnowca. Uczeń Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych II st. im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie mgr Anny Kuchlewskiej. Laureat m. in.: Międzynarodowego Forum Pianistycznego „Bieszczady bez granic” w Sanoku (Nagroda Artystyczna Elżbiety i Krzysztofa Pendereckich), Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego „Virtuosi per Musica di Pianoforte” w Usti nad Łabą (III nagroda w 2015), Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina w Turznie (I nagroda w 2015),

W programie m. in.: Bach, Chopin, Czajkowski, Galliano, Polak, Repnikov, Wieniawski, Živković

Serdecznie zapraszamy!

Plakat koncertu

Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci jest stowarzyszeniem naukowców, artystów, lekarzy i studentów; jest organizacją pożytku publicznego (KRS-0000044710); powstał w 1981 roku; pomaga w rozwoju uczniom szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych o wybitnych uzdolnieniach poznawczych, muzycznych, baletowych i plastycznych oraz stara się o poprawę opieki zdrowotnej nad dziećmi.

więcej o naszych muzykach

 

 

Back to top