...
  • PL   EN

Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim 13 grudnia

Na nasz kolejny koncert zapraszamy w niedzielę 13 grudnia o godz. 12:00 do Zamku Królewskiego w Warszawie.

To znakomita okazja, by poznać młodych, świetnie zapowiadających się instrumentalistów, a wśród nich – przyszłe wielkie indywidualności.

Wystąpią uczestnicy programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce.

{gallery}-2015/12-13-ZK{/gallery}

Wystąpią znakomici instrumentaliści należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce:

  • 18-letni saksofonista Łukasz Dyczko z Kobylanki w woj. małopolskim. Uczeń Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie prof. Bernarda Steuera. Laureat m. in.: Ogólnopolskich Przesłuchań Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych II stopnia CEA w Warszawie (Grand Prix w 2015), Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Instrumentalistów im. S. Woytowicz w Jaśle (I nagroda w 2015), Międzynarodowego Festiwalu Saksofonowego w Przeworsku (I nagroda w 2014).
  • 14-letnia pianistka Julia Łozowska z Warszawy. Uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Z. Brzewskiego w klasie dr hab. Joanny Ławrynowicz-Just. Tegoroczna laureatka m. in.: Ogólnopolskiego Konkursu dla Młodych Pianistów w Suwałkach (I nagroda oraz wyróżnienie), Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. M. Moszkowskiego „Per aspera ad astra” w Kielcach (II nagroda), Międzynarodowego Festiwalu Pianistycznego „Chopin i Kompozytorzy Francuscy” w Siedlcach (Grand Prix).
  • 16-letni akordeonista Łukasz Pieniążek z Przeworska. Uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. A. Malawskiego w Przemyślu w klasie mgr. Sławomira Wilka. Tegoroczny laureat m. in.: Międzynarodowego Konkursu i Festiwalu ,,Music Seasons in Prague” (III miejsce solo i w zespole), Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego w Czarnogórze (I nagroda), Międzynarodowego Konkursu Akordeonowego w Wilnie (III nagroda).
  • 18-letni klarnecista Piotr Thieu Quang z Warszawy. Uczeń Zespołu Państwowych Ogólnokształcących Szkół Muzycznych nr 3 im. G. Bacewicz w klasie mgr. Jerzego Czyrana. Laureat m. in.: Festiwalu Klarnetowego w Piotrkowie Trybunalskim (I nagroda w 2015), Warszawskiego Forum Muzyki Kameralnej (III nagroda w 2015), Ogólnopolskich Przesłuchań Uczniów Szkół Muzycznych I i II st. CEA (II nagroda solo w 2014 oraz z zespołem w 2015).

W programie m. in.: Bach, Cahuzac, Chołminow, Chopin, Debussy, Poulenc, Zimka

Serdecznie zapraszamy!

Plakat koncertu

Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci jest stowarzyszeniem naukowców, artystów, lekarzy i studentów; jest organizacją pożytku publicznego (KRS-0000044710); powstał w 1981 roku; pomaga w rozwoju uczniom szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych o wybitnych uzdolnieniach poznawczych, muzycznych, baletowych i plastycznych oraz stara się o poprawę opieki zdrowotnej nad dziećmi.

więcej o naszych muzykach