...
  • PL   EN

Młodzi Wirtuozi w Mazowieckim Instytucie Kultury

Serdecznie zapraszamy na koncert uczestników programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci.

Zagramy w sobotę 20 września 2014 o godz. 18.00 w Mazowieckim Instytucie Kultury, ul. Elektoralna 12 (Sala Widowiskowa).

To znakomita okazja, by poznać młodych, świetnie zapowiadających się instrumentalistów, a wśród nich – przyszłe wielkie indywidualności.

Wystąpią uczestnicy programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce.

{gallery}14-09-20-koncert{/gallery}

15-letnia skrzypaczka Agata Doszczak z Nowej Soli; uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. J. Kaliszewskiej w Poznaniu w klasie prof. Marcina Baranowskiego i mgr Jana Romanowskiego; laureatka m. in. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego w Cieszynie (III nagroda w 2014) oraz Ogólnopolskiego Festiwalu Skrzypcowego w Kielcach (Grand Prix w 2014).

18-letnia altowiolistka Justyna Ilnicka ze Szklarskiej Poręby; uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej im. J. Elsnera w Warszawie w klasie prof. Piotra Reicherta; laureatka m. in. Wrocławskiego Konkursu Młodych Altowiolistów (I nagroda i nagroda specjalna w 2013) oraz Makroregionalnych Przesłuchań CEA (II nagroda w 2013).

12-letni pianista Christian Lipiński z Głogowa; uczeń Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. F. Liszta w klasie mgr Agnieszki Berest; wyróżniony m. in. w Warszawskim Konkursie Pianistycznym w roku 2013 oraz w Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym w Koninie w 2014.

14-letni gitarzysta Michał Stefański z Oświęcimia; uczeń Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. F. Chopina w Krakowie w klasie mgr Bogusławy Papiewskiej-Oberbek; wyróżniony m. in. na Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Gitarowym „Cithara Ignea” w Żorach w 2014, laureat Międzynarodowego Konkursu Gitarowego w Zruc nad Sazavou w Czechach (III nagroda w 2014).

W programie m. in.: Bach, Chopin, Mozart, Reger, Schubert, Sor, Weiss, Wieniawski

WSTĘP WOLNY

Mazowiecki Instytut Kultury