...
  • PL   EN

Młodzi Wirtuozi w Mazowieckim Instytucie Kultury

Serdecznie zapraszamy na koncert uczestników programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. Zagramy w sobotę 26 września 2015 o godz. 18.00 w Mazowieckim Instytucie Kultury, ul. Elektoralna 12 (Sala Widowiskowa).

To znakomita okazja, by poznać młodych, świetnie zapowiadających się instrumentalistów, a wśród nich – przyszłe wielkie indywidualności.

Wystąpią uczestnicy programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce.

18-letnia skrzypaczka Amelia Dziedzic z Koszalina. Uczennica Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Grażyny Bacewicz w klasie mgr Małgorzaty Kobierskiej. Tegoroczna laureatka m. in.: Lubuskich Spotkań Skrzypcowych w Zielonej Górze (I nagroda), Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypcowego w Toruniu (III nagroda), Ogólnopolskiego Forum Młodych Instrumentalistów im. K i A. Szafranków w Rybniku (II nagroda).

10-letnia flecistka Kinga Stochła ze Świebodzic. Uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. w Zespole Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Wałbrzychu w klasie mgr Anny Dzienniak. Tegoroczna laureatka m. in.: Międzynarodowego Konkursu Fletowego im. T. Kulenovica w Valjevie w Serbii (I nagroda, tytuł laureata i nagroda specjalna), Ogólnopolskiego Konkursu Instrumentów Dętych „Jupiter” w Krakowie (I nagroda), Ogólnopolskiego Wiosennego Festiwalu Fletowego w Sochaczewie (I nagroda).

14-letni pianista Antoni Kawecki z Miechowa. Uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie w klasie prof. Iriny Rumiancewej-Dabrowski. Laureat m. in.: Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Zgorzelcu (Grand Prix, I nagroda i nagroda specjalna w 2015), Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. M. Moszkowskiego w Kielcach (III nagroda w 2015), Ogólnopolskiego Turnieju Pianistycznego im. H. Czerny-Stefańskiej w Żaganiu (I nagroda w 2014).

15-letni gitarzysta Przemysław Religa z Ostrowca Świętokrzyskiego. Uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Karola Lipińskiego w Lublinie w klasie mgr Kamili Krzeszowiec i dr. Jakuba Niedoborka. Laureat m. in.: Ogólnopolskiego Festiwalu „Gitara na Kresach” w Chełmie (II nagroda w 2015), Ogólnopolskiego Festiwalu i Konkursu Gitarowego „Gitara viva” w Kielcach (wyróżnienie w 2015), Międzynarodowego Konkursu Gitarowego im. F. Sora we Frydku-Mistku w Czechach (wyróżnienie w 2015).

W programie m. in.: Bach, Beethoven, Chopin, Dyens, Mangoré, Popp, Proust, Schubert, Szymanowski, Valentine

WSTĘP WOLNY

Mazowiecki Instytut Kultury