...
  • PL   EN

Młodzi Wirtuozi w Mazowieckim Instytucie Kultury

Serdecznie zapraszamy na koncert uczestników programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. Zagramy w sobotę 27 czerwca 2015 o godz. 18.00 w Mazowieckim Instytucie Kultury, ul. Elektoralna 12 (Sala Widowiskowa).

To znakomita okazja, by poznać młodych, świetnie zapowiadających się instrumentalistów, a wśród nich – przyszłe wielkie indywidualności.

{gallery}-2015/06-27-MiK{/gallery}

Wystąpią uczestnicy programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce.

17-letni skrzypek Bartosz Czyżewski z Jeleniej Góry. Uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Stanisława Moniuszki w klasie mgr Ludmiły Sołowiewicz. Laureat m. in.: Międzynarodowego Przeglądu Zespołów Kameralnych w Jaworze (I nagroda w 2012), Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypcowego im. Rodziny Grobliczów w Krakowie (wyróżnienie w 2013), Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego „Młody Paganini” w Legnicy (II nagroda w 2014 i 2015).

18-letni pianista Radosław Goździkowski z Konina. Uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Fryderyka Chopina w Krakowie w klasie prof. Andrzeja Pikula. Laureat m. in.: Międzynarodowego Chopinowskiego Konkursu Pianistycznego w Budapeszcie (III nagroda w 2014), Konkursu Pianistycznego „EPTA” w Krakowie (III nagroda w 2015), Zachodniopomorskiego Konkursu Pianistycznego w Szczecinie (II nagroda w 2015).

12-letnia harfistka Aniela Rybak z Warszawy. Uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej I st. nr 4 im. Karola Kurpińskiego w klasie mgr Aliny Baranowskiej-Liese. Laureatka m. in.: Ogólnopolskich Przesłuchań Centrum Edukacji Artystycznej (Grand Prix w 2014), Ogólnopolskiego Konkursu Duetów z Harfą w Cieszynie (II nagroda w 2013, wyróżnienie w 2015). Uczestniczyła w Konkursie „Młody Muzyk Roku” 2014.

19-letni wiolonczelista Filip Sporniak z Krakowa. Absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Fryderyka Chopina w klasie mgr. Jacka Kociubana. Laureat m. in.: Międzynarodowego Konkursu Młodych Muzyków „Luigi Zanuccoli” w Sogliano al Rubicone we Włoszech (I miejsce z kwartetem w 2014), Ogólnopolskiego Konkursu Wiolonczelowego w Sochaczewie (II nagroda w 2015), Ogólnopolskich Konfrontacji Wiolonczelowych im. Z. Wojciechowskiej w Bydgoszczy (II nagroda w 2015).

W programie m. in.: Bach, Haendel, Lutosławski, Naderman, Piatti, Prokofiew, Ravel, Saint-Saëns, Sporniak

WSTĘP WOLNY

Plakat koncertu w MiK Mazowiecki Instytut Kultury