...
  • PL   EN

Młodzi Wirtuozi w Mazowieckim Instytucie Kultury

Serdecznie zapraszamy na koncert uczestników programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. Zagramy w sobotę 9 maja 2015 o godz. 18.00 w Mazowieckim Instytucie Kultury, ul. Elektoralna 12 (Sala Widowiskowa).

To znakomita okazja, by poznać młodych, świetnie zapowiadających się instrumentalistów, a wśród nich – przyszłe wielkie indywidualności.

{gallery}-2015/05-09-MIK{/gallery}

Wystąpią uczestnicy programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce.

11-letnia wiolonczelistka Katarzyna Kacprzak z Radomia. Uczennica Zespołu Szkół Muzycznych im. O. Kolberga w klasie mgr. Arkadiusza Dobrowolskiego. Laureatka m. in.: Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego w Liezen (I nagroda w 2014), Młodzieżowego Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego im. K. Wiłkomirskiego w Poznaniu (III nagroda w 2014), Ogólnopolskich Przesłuchań Centrum Edukacji Artystycznej Uczniów Szkół Muzycznych I i II st. w Krakowie (I nagroda w 2015).

15-letni flecista Daniel Mieczkowski z Warszawy. Uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Z. Brzewskiego w klasie prof. Elżbiety Dastych-Szwarc. Laureat m. in.: Ogólnopolskiego Festiwalu Fletowego w Bielsku-Białej (I nagroda w 2014), Międzynarodowego Konkursu Fletowego w Jastrzębiu-Zdroju (I nagroda w 2014), Ogólnopolskiego Wiosennego Festiwalu Fletowego w Sochaczewie (Grand Prix w 2015).

17-letni flecista Paweł Niziołek ze Skarżyska-Kamiennej. Uczeń Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. K. Szymanowskiego w Warszawie w klasie mgr Marii Peradzyńskiej-Filip. Laureat m. in.: Międzynarodowego Konkursu „Il Flauto Ricercato” w Łodzi (III nagroda w 2014), Ogólnopolskiego Wiosennego Festiwalu Fletowego w Sochaczewie (I nagroda w 2014), Polskiego Festiwalu Fletowego w Sieradzu (II nagroda w 2014).

12-letni pianista Adrian Zdanowski z Łęgowa w woj. wielkopolskim. Uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. B. Zielińskiego w Wągrowcu w klasie mgr Honoraty Miler. Laureat m. in.: Polsko-Niemieckiego Konkursu Pianistycznego „Młode Talenty” w Szczecinie (I nagroda i nagroda specjalna w 2014), Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego „Muzyka w wykonaniu najmłodszych – Od baroku do współczesności” w Gdańsku (I nagroda w 2014), Festiwalu Pianistycznego w Słupcy (III nagroda w 2015).

W programie m. in.: Bach, Boehm, Chopin, Gaubert, Grieg, Malawski, Popper, Skarżyński, Taffanel, Vivaldi

WSTĘP WOLNY

pobierz plakat koncertu Mazowiecki Instytut Kultury