...
  • PL   EN

Młodzi Wirtuozi w Mazowieckim Instytucie Kultury

Serdecznie zapraszamy na koncert uczestników programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. Zagramy w sobotę 28 marca 2015 o godz. 18.00 w Mazowieckim Instytucie Kultury, ul. Elektoralna 12 (Sala Widowiskowa).

To znakomita okazja, by poznać młodych, świetnie zapowiadających się instrumentalistów, a wśród nich – przyszłe wielkie indywidualności.

{gallery}-2015/03-28-MIK{/gallery}

Wystąpią uczestnicy programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce.

18-letni skrzypek Dobromir Lesiak z Warszawy. Uczeń Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. K. Szymanowskiego w klasie prof. Jana Staniendy. Laureat m. in.: Międzynarodowego Cieszyńskiego Konkursu Skrzypcowego w 2013, Sochaczewskich Spotkań Kameralnych (I nagroda w 2014), Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. J. Zarębskiego (I nagroda z zespołem w 2014).

12-letnia gitarzystka Aniela Milala z Łodzi. Uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. H. Wieniawskiego w klasie mgr Małgorzaty Sztern-Dany. Laureatka m. in.: Ogólnopolskiego Festiwalu i Konkursu Gitarowego „Gitara Viva” w Kielcach (II nagroda solo i I w duecie w 2013), Makroregionalnego Konkursu „Duettino” w Warszawie (I nagroda w latach 2012-2014), Ogólnopolskich Spotkań Gitarowych w Elblągu (II nagroda w 2014).

18-letnia akordeonistka Sara Wienczek z Rudy Śląskiej. Uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie prof. Marka Andryska. Wyróżniona m. in. podczas: Międzynarodowego Konkursu Akordeonowego w Ostrawie w 2013, Gorlickich Konfrontacji Akordeonowych w 2013, Mławskiego Festiwalu Muzyki Akordeonowej w 2015 roku.

10-letni pianista Adam Zakrzewski z Warszawy. Uczeń Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. K. Szymanowskiego w klasie mgr Justyny Galant-Wojciechowskiej. Laureat m. in.: Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Augustowie (I nagroda w 2014), Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego Dziesięciolatków w Opolu (Grand Prix w 2014), Ogólnopolskich Przesłuchań CEA w Warszawie (III nagroda w 2015).

W programie m. in.: Bach, Chopin, Kusjakow, Paganini, Prokofiew, Sor, Tárrega, Woytowicz

WSTĘP WOLNY

pobierz plakat koncertu Mazowiecki Instytut Kultury