...
  • PL   EN

Młodzi Wirtuozi w Mazowieckim Instytucie Kultury

Serdecznie zapraszamy na koncert uczestników programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. Zagramy w sobotę 22 listopada 2014 o godz. 18.00 w Mazowieckim Instytucie Kultury, ul. Elektoralna 12 (Sala Widowiskowa).

To znakomita okazja, by poznać młodych, świetnie zapowiadających się instrumentalistów, a wśród nich – przyszłe wielkie indywidualności.

{gallery}-2014/11-22-koncert{/gallery}

Wystąpią uczestnicy programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce.

17-letni pianista Adam Mikołaj Goździewski ze Skierniewic; uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Z. Brzewskiego w Warszawie w klasie dr hab. Joanny Ławrynowicz-Just; laureat m. in.: Syberyjskiego Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina w Tomsku w Rosji (I nagroda i nagroda specjalna 2013), Ogólnopolskich Przesłuchań Centrum Edukacji Artystycznej w Krakowie (III nagroda w 2014), Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Narvie (Grand Prix w 2014).

14-letnia skrzypaczka Angelika Malerczyk z Tychów; uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie prof. Antoniego Cofalika; laureatka m. in.: Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Indywidualności Muzycznych im. T. Paciorkiewicza w Sierpcu w 2014, Ogólnopolskiego Festiwalu Skrzypcowego w Kielcach (II nagroda w 2014), Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego w Cieszynie (II nagroda w 2014).

16-letni pianista Marian Michalski z Tarnowa; uczeń Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. F. Chopina w Krakowie w klasie prof. Andrzeja Pikula i dr. Gajusza Kęski; laureat m. in.: Chopinowskiego Turnieju Pianistycznego im. H. i L. Stefańskich w Krakowie (II nagroda w 2013), Podkarpackich Spotkań Pianistycznych w Krośnie (I nagroda w 2014), Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Szafarni (wyróżnienie i nagroda Fundacji im. G. Ferenczy’ego z Budapesztu w 2014).

17-letni akordeonista Jakub Stefaniak z Radzynia Podlaskiego; uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. K. Lipińskiego w Lublinie w klasie prof. Elwiry Śliwkiewicz-Cisak; laureat m. in.: Lubelskiego Przeglądu Akordeonowego (Grand Prix w 2014), Międzynarodowych Spotkań Akordeonowych w Sanoku (II nagroda w kategorii zespołów kameralnych, wyróżnienie solo w 2014), Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki w Solcu-Zdroju (II nagroda solo i z zespołem w 2014).

WSTĘP WOLNY

Koncert Mazowiecki Instytut Kultury