...
 • PL   EN

Młodzi Wirtuozi w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki

Serdecznie zapraszamy na kolejny koncert uczestników programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. Tym razem zagramy w sobotę 15 marca 2014 o godzinie 18.00 w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki przy ul. Elektoralnej 12 w Warszawie (Sala Widowiskowa).

Dla utalentowanych nastolatków każdy taki koncert przed prawdziwą (pozaszkolną) publicznością to wartościowe doświadczenie. Dla miłośników muzyki zaś to okazja, by poznać młodych, świetnie zapowiadających się instrumentalistów, a wśród nich – przyszłe wielkie indywidualności.

Wystąpią znakomici instrumentaliści należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce:

 • 12-letnia skrzypaczka Wiktoria Białostocka z Krakowa; uczennica Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. M. Karłowicza w klasie mgr Swietłany Białostockiej; laureatka m. in.: Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypcowego „Mistrz Literatury Dziecięcej Oskar Rieding” w Warszawie (Grand Prix w 2013), Ogólnopolskich Przesłuchań Uczniów Szkół Muzycznych I st. CEA w Warszawie (Grand Prix w 2013), Międzynarodowego Konkursu „Talents for Europe” w Dolnym Kubinie na Słowacji (I nagroda w 2013).
 • 15-letni gitarzysta Maciej Gąszczak z Poznania; uczeń Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. M. Karłowicza w klasie mgr. Przemysława Dybizbańskiego; laureat m. in.: Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Muzyki Gitarowej w Trzęsaczu (II nagroda w 2013), Ogólnopolskiego Festiwalu i Konkursu „Gitara viva” w Kielcach (wyróżnienie w 2013), Ogólnopolskiego Konkursu Gitary Klasycznej im. A. Tansmana w Kępnie (II nagroda w 2012).
 • 14-letnia pianistka Gabriela Sęk-Mastej z Warszawy; uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Z. Brzewskiego w klasie dr hab. Joanny Ławrynowicz-Just; laureatka m. in.: Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina dla Dzieci i Młodzieży w Szafarni (III nagroda w 2013), Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego „Chopin dla najmłodszych” w Antoninie (wyróżnienie w 2013), Konkursu Pianistycznego dla Dzieci i Młodzieży w Warszawie (II nagroda w 2012).
 • 18-letni wiolonczelista Wojciech Skóra z Mikołowa; uczeń Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie prof. Pawła Głombika; laureat m. in.: Ogólnopolskich Konfrontacji Wiolonczelowych im. Z. Wojciechowskiej w Bydgoszczy (III nagroda w 2013), Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Instrumentów Smyczkowych w Elblągu (wyróżnienie w 2013), Ogólnopolskich Przesłuchań CEA w Warszawie (I nagroda w kwartecie w 2013).

 

W programie m. in: Boccherini, Chopin, Ernst, Morel, Pasieczny, Tárrega, Wieniawski

 

{gallery}14-03-15-koncert{/gallery}

 

 

   WSTĘP WOLNY
   Serdecznie zapraszamy!

 Będziesz? Daj znać na FB.com/ZDOLNI

 

Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci jest stowarzyszeniem społecznym; organizacją pożytku publicznego; powstał w 1981 roku; pomaga w rozwoju uczniom szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych o wybitnych uzdolnieniach poznawczych, muzycznych, baletowych i plastycznych oraz stara się o poprawę opieki zdrowotnej nad dziećmi.