...
  • PL   EN

Młodzi Wirtuozi w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki

Zapraszamy na koncert uczestników programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci w sobotę 31 maja 2014 o godzinie 18.00 do Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki, ul. Elektoralna 12 w Warszawie.

To kolejna znakomita okazja, by poznać młodych, świetnie zapowiadających się instrumentalistów, a wśród nich – przyszłe wielkie indywidualności.

{gallery}14-05-31-koncert{/gallery} Wystąpią instrumentaliści należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce:

  • 15-letnia flecistka Natalia Karaszewska z Warszawy; uczennica Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych Nr 4 im. K. Szymanowskiego w klasie prof. Marii Peradzyńskiej-Filip; laureatka m. in.: International Award “Carl Reinecke” w Como we Włoszech (I nagroda w 2013), Spotkań Muzycznych Instrumentów Dętych w Warszawie (I nagroda w 2014), Ogólnopolskiego Konkursu Fletowego w Bielsko-Białej (II nagroda w 2014).
  • 15-letnia pianistka Rozalia Kierc z Sadkowa; uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Wł. Żeleńskiego w Krakowie w klasie prof. Stefana Wojtasa; laureatka m. in.: Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego „Simone Delbert-Fevrier” w Nicei (I nagroda w 2012), Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego „Klavierpodium der Jugend” w Monachium (I nagroda i nagroda specjalna w 2012), Międzynarodowego Forum Pianistycznego „Bieszczady bez Granic” w Sanoku (nagrody specjalne w 2013 oraz nagroda główna – Złoty Parnas i nagrody specjalne w 2014).
  • 17-letni skrzypek Dobromir Lesiak z Warszawy; uczeń Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych Nr 4 im. K. Szymanowskiego w klasie prof. Jana Staniendy; laureat m. in.: Międzynarodowego Konkursu Muzycznego w Cieszynie (wyróżnienie w 2013), Sochaczewskich Spotkań Kameralnych (I nagroda w 2014), Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. J. Zarębskiego w Łomiankach (I nagroda w kategorii kameralnej w 2014).
  • 16-letnia wiolonczelistka Bernadetta Wieczerzyńska ze Zwolenia; uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Z. Brzewskiego w Warszawie w klasie prof. Romana Hoffmanna; laureatka m. in.: Młodzieżowego Konkursu Wiolonczelowego im. K. Wiłkomirskiego w Poznaniu (III nagroda w 2012), Sochaczewskiego Konkursu Młodego Wiolonczelisty (III nagroda w 2013), Ogólnopolskich Przesłuchań Zespołów Kameralnych SM II st. w Warszawie (I nagroda w 2013).

W programie m. in: Bach, Lalo, Mozart, Paganini, Prokofiew, Saint-Saëns, Taffanel

 

WSTĘP WOLNY

Serdecznie zapraszamy!

 

Wybierasz się? Daj znać na fb.com/zdolni!

MCKiS

 

Nasze kolejne koncerty w tym sezonie:

  • 14 czerwca 2014 (sobota) godz. 18.00 – Sala Widowiskowa Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki
  • 29 czerwca 2014 (niedziela) godz. 12.00 – Sala Koncertowa Zamku Królewskiego

Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci jest stowarzyszeniem społecznym; organizacją pożytku publicznego; powstał w 1981 roku; pomaga w rozwoju uczniom szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych o wybitnych uzdolnieniach poznawczych, muzycznych, baletowych i plastycznych oraz stara się o poprawę opieki zdrowotnej nad dziećmi.

 

więcej o opiece Funduszu nad młodymi instrumentalistami