...
  • PL   EN

Młodzi Wirtuozi w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki

Zapraszamy na koncert utalentowanych nastolatków w sobotę 14 czerwca 2014 o godzinie 18.00 do Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki, ul. Elektoralna 12 w Warszawie.

To kolejna znakomita okazja, by poznać młodych, świetnie zapowiadających się instrumentalistów, a wśród nich – przyszłe wielkie indywidualności.

{gallery}14-06-14-koncert{/gallery}
Wystąpią instrumentaliści należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce:

  • 13-letnia skrzypaczka Julia Błachuta z Krakowa; uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. im. I. J. Paderewskiego w klasie mgr Marii Kostki; laureatka m. in.: Małopolskiego Konkursu Młodych Skrzypków w Limanowej (II nagroda w 2012 i 2014), Przesłuchań Zespołów Kameralnych CEA (Grand Prix w 2014), Ogólnopolskiego Konkursu Miniatury Skrzypcowej w Warszawie (I nagroda w 2014).
  • 16-letni saksofonista Łukasz Dyczko z Kobylanki; uczeń Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie prof. Bernarda Steuera; laureat m. in.: Konkursu Młodego Muzyka w Szczecinku (III nagroda w 2012), Concorso Internazionale di Musica „Marco Fiorindo” (I nagroda w 2013), Ogólnopolskich Przesłuchań CEA w Warszawie (II nagroda w kategorii zespołów w 2013).
  • 15-letni akordeonista Łukasz Pieniążek z Przeworska; uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej II st. A. Malawskiego w Przemyślu w klasie mgr. Sławomira Wilka; laureat m. in.: Międzynarodowych Spotkań Akordeonowych w Sanoku (II nagroda w 2014), Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Instrumentalistów im. S. Woytowicz w Jaśle (I nagroda w 2014), Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Akordeonowej w Przemyślu (I nagroda w 2013)
  • 13-letnia skrzypaczka Alicja Pustuła z Krakuszowic; uczennica Szkoły Muzycznej I st. w Wieliczce w klasie mgr Bogusławy Ziegelheim; laureatka m. in.: Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypcowego „Mistrz Literatury Dziecięcej O. Rieding” w Warszawie (Grand Prix w 2013), Międzynarodowego Konkursu „Giovanni Musicisti” w Treviso (I nagroda solo i w zespole w 2014), Międzynarodowego Konkursu „Talents for Europe” w Dolnym Kubinie (I nagroda w 2014).
  • 13-letni pianista Ziemowit Świtalski z Sosnowca; uczeń Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. im. S. Moniuszki w Katowicach w klasie mgr Anny Kuchlewskiej; laureat m. in.: Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Pianistów w Łańcucie (I nagroda i nagroda specjalna w 2013), Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Zambrowie (II nagroda w 2013), Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Indywidualności Muzycznych im. T. Paciorkiewicza w Sierpcu (I nagroda, nagroda publiczności i nagroda specjalna w 2014)

W programie m. in.: Bach, Chopin, Borne, Kusjakow, Precz, Scarlatti, Szymanowski, Wieniawski

WSTĘP WOLNY

Serdecznie zapraszamy!

 

Wybierasz się? Daj znać na fb.com/zdolni!

MCKiS

 

Na nasz kolejny koncert zapraszamy 29 czerwca 2014 (niedziela) o godz. 12.00 do Sali Koncertowej Zamku Królewskiego

 

Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci jest stowarzyszeniem społecznym; organizacją pożytku publicznego; powstał w 1981 roku; pomaga w rozwoju uczniom szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych o wybitnych uzdolnieniach poznawczych, muzycznych, baletowych i plastycznych oraz stara się o poprawę opieki zdrowotnej nad dziećmi.

 

więcej o opiece Funduszu nad młodymi instrumentalistami