...
  • PL   EN

Młodzi Wirtuozi w Łazienkach Królewskich 7 maja

Zapraszamy na koncert uczestników programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci – sobota 7 maja 2016, godz. 18.00 Pałac na Wyspie, Łazienki Królewskie w Warszawie.

Wystąpią znakomici instrumentaliści należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce.

{gallery}/-2016/05-LK{/gallery}

17-letnia flecistka Natalia Karaszewska z Warszawy. Uczennica Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych Nr 4 im. Karola Szymanowskiego w klasie prof. Marii Peradzyńskiej-Filip oraz studentka prof. Benoita Fromanger w Hochschule fur Musik „Hanns Eisler” w Berlinie. Zeszłoroczna laureatka m. in.: Międzynarodowego Konkursu Fletowego “Flautiada” w Bratysławie (II nagroda), Międzynarodowego Konkursu Fletowego w Kasteli (II nagroda), Konkursu British Flute Society w Londynie (I nagroda). Stypendystka MKiDN oraz Fundacji Sinfonia Varsovia. Pod opieką Funduszu od 2010 roku.

17-letnia pianistka Rozalia Kierc z Wrocławia. Uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie w klasie prof. Stefana Wojtasa oraz International High School of Wrocław. Laureatka m. in. Międzynarodowego Forum Pianiastycznego „Bieszczady bez granic” w Sanoku (Złoty Parnas i 6 nagród specjalnych w 2014). Uhonorowana Stypendium Artystycznym Podkarpackiej Fundacji Rozwoju Kultury oraz Nagrodą Artystyczną Elżbiety i Krzysztofa Pendereckich (2015). Stypendystka MKiDN, Prezydenta Wrocławia, Kiwanis Klub Wratislavia, Fundacji Pro Musica Bona w Krakowie. Nominowana do nagrody Kryształki Zwierciadła 2014. Pod opieką Funduszu od 2009 roku.

12-letni skrzypek Wojciech Niedziółka z Góry Kalwarii. Uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej I st. nr 4 im. Karola Kurpińskiego w Warszawie w klasie mgr Anny Rzymyszkiewicz. Laureat m. in.: Ogólnopolskiego Festiwalu Skrzypcowego w Kielcach (Grand Prix i I nagroda w 2016), Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego „Mały Paganini” w Legnicy (II nagroda w 2016), Międzynarodowego Konkursu Muzycznego „Euterpe” w Corato we Włoszech (Grand Prix w 2015). Uczestnik II edycji Lusławickiej Orkiestry Talentów – Europejskiego Centrum Muzyki im. Krzysztofa Pendereckiego, stypendysta Burmistrza Miasta i Gminy Góra Kalwaria. Pod opieką Funduszu od 2015 roku.

13-letnia harfistka Aniela Rybak z Warszawy. Uczennica Państwowej Ogólnokształcącej Eksperymentalnej Szkoły Muzycznej w ZPSM Nr 1 w Warszawie w klasie mgr Aliny Baranowskiej-Liese. Laureatka m. in.: Międzynarodowego Konkursu Duetów z Harfą w Cieszynie (wyróżnienie w 2015), Ogólnopolskich Przesłuchań CEA (Grand Prix w 2014). Pod opieką Funduszu od 2014 roku.

11-letni pianista Adam Zakrzewski z Warszawy. Uczeń Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych Nr 4 im. Karola Szymanowskiego w klasie mgr Justyny Galant-Wojciechowskiej. Laureat m. in.: Ogólnopolskiego Forum Młodych Instrumentalistów w Rybniku (Grand Prix i I nagroda w 2016), Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego w Gdańsku (Grand Prix w 2016), Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im K. Nicze w Pabianicach (II nagroda i nagroda specjalna w 2015). Pod opieką Funduszu od 2014 roku.

W programie: Albéniz, Bacewicz, Chopin, Croft, Mendelssohn, Moszkowski, Paganini, Taktakishvili, Wieniawski

Serdecznie zapraszamy!

Bilety do nabycia w kasach Muzeum Łazienki Królewskie

Po koncercie wyjście bramą przy ul. Myśliwieckiej

Plakat

Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci jest stowarzyszeniem społecznym; organizacją pożytku publicznego; KRS-0000044710; powstał w 1981 roku; pomaga w rozwoju uczniom szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjów i szkół podstawowych o wybitnych uzdolnieniach poznawczych, muzycznych, plastycznych i baletowych oraz stara się o poprawę opieki zdrowotnej nad dziećmi.