...
  • PL   EN

Młodzi Wirtuozi w Łazienkach Królewskich

Nasze koncerty wróciły do Łazienek Królewskich w Warszawie! Na najbliższy – i ostatni w tym roku – zapraszamy w sobotę 20 grudnia 2014 o godzinie 18:00 do Pałacu na Wyspie.

Wystąpią znakomici instrumentaliści należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce.

{gallery}-2014/12-20-koncert{/gallery}

18-letnia skrzypaczka Kornelia Figielska z Koszalina; uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Z. Brzewskiego w Warszawie w klasie prof. Jana Staniendy; tegoroczna laureatka m. in.: Młodzieżowego Konkursu na Skrzypce Solo im. prof. Tadeusza Wrońskiego w Tomaszowie Mazowieckim, Międzynarodowego Cieszyńskiego Konkursu Skrzypcowego w Cieszynie, Międzynarodowego Konkursu Młodych Muzyków „Ohrid Pearls” w Macedonii.

17-letni pianista Jakub Kuszlik z Bochni; uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. W. Żeleńskiego w Krakowie w klasie prof. Olgi Łazarskiej; laureat m. in.: Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego EPTA w Krakowie (2012), Międzynarodowego Konkursu im. M. Moszkowskiego w Kielcach (2013), Ogólnopolskich Przesłuchań CEA (2014).

13-letni wiolonczelista, pianista i kompozytor Maciej Seget z Siemianowic; uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie mgr Anny Tumidajskiej; tegoroczny laureat m. in.: Ogólnopolskiego Konkursu Wiolonczelowego „Młody Polski Wiolonczelista” w Bochni, Konkursu Młodych Wiolonczelistów we Wrocławiu, Festiwalu Młodych Instrumentalistów w Krakowie.

W programie m. in.: Chopin, Kosenko, Mozart, Saint-Saëns, Seget, Szymanowski, Wieniawski 

Serdecznie zapraszamy!

Bilety do nabycia w kasach Muzeum Łazienki Królewskie.

Po koncercie wyjście bramą przy ul. Myśliwieckiej.

Łazienki Królewskie

Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci jest stowarzyszeniem naukowców, twórców i studentów; organizacją pożytku publicznego; KRS-0000044710; powstał w 1981 roku; pomaga w rozwoju uczniom szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych o wybitnych uzdolnieniach poznawczych, muzycznych, baletowych i plastycznych oraz stara się o poprawę opieki zdrowotnej nad dziećmi.

Plakat koncertu

Młodzi Wirtuozi w Łazienkach Królewskich