...
  • PL   EN

Młodzi Wirtuozi w Łazienkach Królewskich 2 kwietnia

Zapraszamy na koncert uczestników programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci – sobota 2 kwietnia 2016, godz. 18.00 Pałac na Wyspie, Łazienki Królewskie w Warszawie.

{gallery}-2016/04-02-LK{/gallery}

Wystąpią znakomici instrumentaliści należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce:

18-letnia wiolonczelistka Julia Grzegorzewska z Łomianek. Uczennica Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych Nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie w klasie mgr Magdaleny Rostworowskiej. Zeszłoroczna laureatka m. in.: Ogólnopolskich Konfrontacji Wiolonczelowych im. Z. Wojciechowskiej w Bydgoszczy (I nagroda), Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Instrumentów Smyczkowych w Elblągu (II nagroda), Ogólnopolskiego Konkursu Wiolonczelowego w Sochaczewie (I nagroda).

18-letni skrzypek Bartosz Skibiński z Pabianic. Uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Henryka Wieniawskiego w Łodzi w klasie prof. Łukasza Błaszczyka. Zeszłoroczny laureat m. in.: Ogólnopolskiego Konkursu Instrumentów Smyczkowych w Elblągu (II nagroda), Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego ,,Młody Paganini” w Legnicy (II nagroda), Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego ,,Będę Wirtuozem” w Krakowie (I nagroda).

18-letnia pianistka Gabriela Stanisz z Pobiednika Małego w woj. małopolskim. Uczennica Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie w klasie mgr Barbary Pęcherskiej. Laureatka m. in.: Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego „Premio accademia Giovani 2015” w Rzymie (II nagroda), Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego w Trzcianie (Grand Prix w 2015), Międzynarodowego Podkarpackiego Konkursu Chopinowskiego w Rzeszowie (I nagroda w 2014).

17-letnia flecistka Marianna Żołnacz z Warszawy. Uczennica Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych Nr 4 im. Karola Szymanowskiego w klasie prof. Marii Peradzyńskiej-Filip oraz Uniwersytetu Muzycznego „Mozarteum” w Salzburgu w klasie prof. Michaela Martina Koflera. Laureatka m. in.: Międzynarodowego Konkursu Fletowego „Domenico Cimarosa” w miejscowości Aversa we Włoszech (III nagroda w 2015), Ogólnopolskiego Konkursu na Instrumenty Dęte ” Miniatura” w Bydgoszczy (I nagroda w 2015), Międzynarodowego Konkursu Fletowego dla Studentów w Ittervoort w Holandii (GRAND PRIX i I nagroda w 2014).

W programie: Bach, Liszt, Poulenc, Prokofiew, Schumann, Wieniawski, Ysaÿe  

Serdecznie zapraszamy!

Bilety do nabycia w kasach Muzeum Łazienki Królewskie

Po koncercie wyjście bramą przy ul. Myśliwieckiej

Koncert 2 kwietnia

Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci jest stowarzyszeniem społecznym; organizacją pożytku publicznego; KRS-0000044710; powstał w 1981 roku; pomaga w rozwoju uczniom szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjów i szkół podstawowych o wybitnych uzdolnieniach poznawczych, muzycznych, plastycznych i baletowych oraz stara się o poprawę opieki zdrowotnej nad dziećmi.