...
  • PL   EN

Młodzi Wirtuozi w Łazienkach Królewskich

Na kolejny koncert uczestników programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci zapraszamy w sobotę 10 października 2015 o godz. 18.00 do Pałacu na Wyspie. Wystąpią znakomici instrumentaliści należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce.

{gallery}-2015/10-10{/gallery}

17-letnia skrzypaczka Marta Grygier z Leszna. Uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Jadwigi Kaliszewskiej w Poznaniu w klasie prof. Marcina Baranowskiego i mgr Joanny Kreft. Laureatka m. in.: IX Lubuskich Spotkań Skrzypcowych w Zielonej Górze (II nagroda w 2015), Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Skrzypków im. S. Serwaczyńskiego w Lublinie (III nagroda w 2014), Ogólnopolskiego Festiwalu Skrzypcowego w Kielcach (III nagroda w 2014).

17-letni gitarzysta Andrzej Grygier z Leszna. Uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Jadwigi Kaliszewskiej w Poznaniu w klasie mgr. Macieja Kończaka. Laureat m. in.: Międzynarodowego Konkursu Gitarowego im. Cz. Droździewicza w Krynicy-Zdroju (I nagroda w 2014), Międzynarodowego Konkursu dla Młodych Gitarzystów w Velbert (I nagroda w 2014), Międzynarodowego Konkursu Gitarowego im. F. Sora we Frydku-Mistku w Czechach (I nagroda i nagroda specjalna w 2015).

18-letnia pianistka Natalia Zaleska z Kolbud w woj. pomorskim. Uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku w klasie prof. Bogdana Kułakowskiego. Laureatka m. in.: Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Maurycego Moszkowskiego „Per aspera ad astra” w Kielcach (II nagroda w 2015), Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego Uczniów Szkół Muzycznych I i II stopnia „EPTA” w Krakowie (II nagroda w 2015), Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego „Od Bacha do Szymanowskiego” w Warszawie (III nagroda w 2015).

W programie: Chopin, Coste, Rodrigo, Schubert, Sarasate 

Serdecznie zapraszamy!

Bilety do nabycia w kasach Muzeum Łazienki Królewskie

Po koncercie wyjście bramą przy ul. Myśliwieckiej

Plakat koncertu