...
  • PL   EN

Młodzi Wirtuozi na Zamku Królewskim

Rozpoczynamy kolejny sezon koncertów Młodych Wirtuozów. Na nasz najbliższy koncert zapraszamy w niedzielę 7 września o godz. 12:00 do Zamku Królewskiego w Warszawie.

To znakomita okazja, by poznać młodych, świetnie zapowiadających się instrumentalistów, a wśród nich – przyszłe wielkie indywidualności.

Wystąpią uczestnicy programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce.

{gallery}14-09-07-ZK{/gallery} 16-letni gitarzysta Andrzej Grygier z Leszna; uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. J. Kaliszewskiej w Poznaniu w klasie mgr. Macieja Kończaka; laureat m. in.: Międzynarodowego Konkursu Gitarowego im. Cz. Droździewicza w Krynicy-Zdroju (I nagroda w 2014), Ogólnopolskich Spotkań Gitarowych w Elblągu (I nagroda w 2014), Międzynarodowego Konkursu Gitarowego Andrés Segovia w Velbert w Niemczech (I nagroda w 2014).

13-letni klarnecista Szymon Emil Parulski z Miszewka Strzałkowskiego; uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. K. Szymanowskiego w Płocku w klasie mgr. Jacka Grochockiego; laureat m. in.: Międzynarodowego Konkursu Klarnetowego Severio Mercadante w Noci (Bari) we Włoszech (I nagroda w 2013), Międzynarodowego Konkursu Klarnetowego Beneluxu w Ghent w Belgii (I nagroda w 2014), Zachodniopomorskiego Festiwalu Klarnetowego w Szczecinie (I nagroda w 2014).

18-letnia klarnecistka Agata Piątek z Mykanowa; uczennica Zespołu Szkół Muzycznych im. M. J. Żebrowskiego w Częstochowie w klasie mgr. Wojciecha Pydy; laureatka m. in.: American Protege International Music Talent Competition w Nowym Jorku (I nagroda i nagroda specjalna w 2013), Ogólnopolskiego Konkursu Instrumentów Dętych w Sosnowcu (Grand Prix w 2014), Ogólnopolskich Przesłuchań CEA Klas Instrumentów Dętych Drewnianych w Bydgoszczy (I nagroda w 2014).

18-letni akordeonista Piotr Zarzyka z Radomia; uczeń Zespołu Szkół Muzycznych im. O. Kolberga w klasie prof. dr hab. Elwiry Śliwkiewicz-Cisak; laureat m. in.:. Międzynarodowych Spotkań Akordeonowych w Sanoku (II nagroda w 2014), Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego – Lubelskich Spotkań Akordeonowych (I nagroda w 2014), Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Akordeonowej w Solcu-Zdroju (I nagroda w 2014).

W programie m. in.: Bogusławski, Poste, Kurpiński, Messager, Piazzolla, Ponce, Siemionow

Serdecznie zapraszamy!

Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci jest stowarzyszeniem naukowców, artystów, lekarzy i studentów; jest organizacją pożytku publicznego (KRS-0000044710); powstał w 1981 roku; pomaga w rozwoju uczniom szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych o wybitnych uzdolnieniach poznawczych, muzycznych, baletowych i plastycznych oraz stara się o poprawę opieki zdrowotnej nad dziećmi.

Koncert Młodzi Wirtuozi na Zamku Królewskim