...
  • PL   EN

Młodzi Wirtuozi zagrają na Zamku Królewskim w Warszawie

Na nasz kolejny koncert zapraszamy w niedzielę 19 października o godz. 12:00 do Zamku Królewskiego w Warszawie.

To znakomita okazja, by poznać młodych, świetnie zapowiadających się instrumentalistów, a wśród nich – przyszłe wielkie indywidualności.

Wystąpią uczestnicy programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce.

{gallery}/-2014/10-19-koncert/{/gallery}

18-letnia wiolonczelistka Olga Chwaszczewska z Białegostoku; uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie w klasie prof. Andrzeja Orkisza; laureatka m. in.: Ogólnopolskich Przesłuchań Wiolonczeli i Kontrabasu CEA w Katowicach (III nagroda w 2014), Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. J. Zarębskiego w Łomiankach (I nagroda w 2014), Ogólnopolskiego Forum Młodych Instrumentalistów w Rybniku (II nagroda i nagroda specjalna w 2014).

16-letni pianista Robert Maciejowski z Tarnowa; uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Ignacego Jana Paderewskiego w klasie prof. Mirosława Herbowskiego; laureat m. in.: Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. P. Toperczera w Koszycach na Słowacji (I nagroda w 2013), Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego Chopin Golden Ring w Słowenii (II nagroda i Srebrny Certyfikat w 2013), Międzynarodowego Chopinowskiego Konkursu Pianistycznego w Szafarni (II nagroda w 2013), Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Goerlitz/Zgorzelcu (I nagroda, Grand Prix oraz 2 nagrody specjalne w 2014).

17-letni akordeonista Dominik Szauer z Wrocławia; uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Karola Szymanowskiego oraz Konserwatorium Muzycznego Paul Dukas w Paryżu w klasie prof. Maxa Bonnay’a; laureat m. in.: Międzynarodowego Konkursu Akordeonowego Krajów Unii Europejskiej VAMOE w Wiedniu (I nagroda w 2012, II – w 2014), Międzynarodowego Konkursu Akordeonowego w Rang-du-Fliers we Francji (II nagroda w 2013).

15-letnia flecistka Marianna Żołnacz z Warszawy; uczennica Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w klasie prof. Marii Peradzyńskiej-Filip; laureatka m. in.:. Międzynarodowego Konkursu Fletowego dla Studentów w Ittervoort w Holandii (I nagroda i Grand Prix w 2014), Międzynarodowego Konkursu Fletowego w Bukareszcie (I nagroda w 2014), Konkursu Młodego Muzyka w Szczecinku (I nagroda w 2014).

W programie m. in.: Bach, Liszt, Kusjakow, Sarasate, Schubert, Widor

Serdecznie zapraszamy!

Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci jest stowarzyszeniem naukowców, artystów, lekarzy i studentów; jest organizacją pożytku publicznego (KRS-0000044710); powstał w 1981 roku; pomaga w rozwoju uczniom szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych o wybitnych uzdolnieniach poznawczych, muzycznych, baletowych i plastycznych oraz stara się o poprawę opieki zdrowotnej nad dziećmi.

Koncert Młodzi Wirtuozi na Zamku Królewskim