...
  • PL   EN

Młodzi naukowcy już pracują

Uczestniczki i uczestnicy programu pomocy wybitnie zdolnym krążą już po Polsce – w listopadzie ruszyła cała seria zajęć.

28 listopada rozpoczęły się warsztaty badawcze w Instytucie Chemii Organicznej PAN w Warszawie.

Równocześnie w Krakowie ruszyły XVI Spotkania Humanistyczne dla trzydziestki naszych podopiecznych.

Dwudziestka funduszowych chemików pracowała w zespołach badawczych IChO pod kierunkiem profesorów i ich współpracowników. Wysłuchali także serii wykładów oraz  koncertu w Filharmonii Narodowej. Dla naszych humanistów zorganizowaliśmy wykłady i seminaria najciekawszych przedstawicieli krakowskiej humanistyki (oczywiście przede wszystkim z Uniwersytetu Jagiellońskiego), spotkania z twórcami, wizyty w muzeach i w teatrze.

Dokładne programy obu imprez wyglądały tak:

IChO-PAN-2011.pdf

XVI-SH-Kraków-2011.pdf

Zajęcia chemików i humanistów trwały do piątku 2 grudnia. Tymczasem do Torunia przybyli matematycy, a zaraz po nich – do Piwnic k. Torunia – astronomowie. Warsztaty matematyczne i astronomiczne organizujemy oczywiście razem z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika.

Jeszcze przed Gwiazdką zdążymy przeprowadzić w Warszawie kolejne warsztaty matematyczne (w Centrum Studiów Zaawansowanych Politechniki Warszawskiej) i Seminaria Humanistyczne (z udziałem historyków z Uniwersytetu Warszawskiego, Polskiej Akademii Nauk i Collegium Civitas).

A po Nowym Roku – ciąg dalszy, aż do kulminacji w postaci wiosennych oraz wakacyjnych obozów naukowych i ogólnorozwojowych.

 

{gallery}11humani{/gallery}

XVI Spotkania Humanistyczne w Krakowie / fot. Kosma Nykiel / https://www.facebook.com/media/set/?set=a.2366268809226.123225.1625600583&type=1&l=53b917add8

{gallery}11IChO{/gallery}

Warsztaty w IChO 2011 / fot. Tomasz Wdowik