...
  • PL   EN

Młodzi Muzycy w Ogrodzie Botanicznym UW

Serdecznie zapraszamy na koncert uczestników programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci w ramach XII Festiwalu Róż w Warszawie. Sobota 12 lipca 2014, godz. 17.00, Ogród Botaniczny UW, Al. Ujazdowskie 4.

{gallery}14-07-12-koncert{/gallery}

Wystąpią:

13-letni gitarzysta Adam Antkowiak z Wałowic; tegoroczny absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. T. Wrońskiego w Tomaszowie Mazowieckiem w klasie mgr. Mirosława Drożdżowskiego; laureat m. in.: Ogólnopolskiego Festiwalu i Konkursu Gitarowego w Kielcach (I nagroda w 2013), Ogólnopolskich Przesłuchań CEA w Warszawie (II nagroda w 2013), Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Gitarzystów im. K. Sosińskiego w Łodzi (I nagroda w 2014).

14-letnia skrzypaczka Angelika Malerczyk z Tych; uczennica Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Katowicach w klasie prof. Antoniego Cofalika; laureatka m. in.: Międzynarodowego Cieszyńskiego Konkursu Skrzypcowego  (II nagroda w 2014), Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Indywidualności Muzycznych im. T. Paciorkiewicza (wyróżnienie w 2014), Ogólnopolskiego Festiwalu Skrzypcowego w Kielcach (II nagroda w 2014).

17-letni akordeonista Jakub Stefaniak z Radzynia Podlaskiego; uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. K. Lipińskiego w Lublinie w klasie dr hab. Elwiry Śliwkiewicz-Cisak; laureat m. in.: Lubelskiego Przeglądu Akordeonowego (Grand Prix w trio w 2014), Międzynarodowych Spotkań Akordeonowych w Sanoku (wyróżnienie solo, II nagroda w trio w 2014), Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Akordeonowej w Solcu-Zdroju (III nagroda w 2013, II – w 2014).

W programie m. in.: Angelis, Bacewicz, Beethoven, Drożdżowski, Precz, Scarlatti, Telemann, Wieniawski

Zapraszamy!

Festiwal Róż 2014