...
  • PL   EN

Młodzi Muzycy w MCKiS

Serdecznie zapraszamy na kolejny koncert uczestników programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci.

Tym razem zagramy w niedzielę 30 września 2012 o godzinie 12.00 w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki przy ul. Elektoralnej 12 w Warszawie (Sala Widowiskowa).

 

Wystąpią znakomici instrumentaliści należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce.

 

  • 12-letnia harfistka Aleksandra Augustyn z Bielsko-Białej; uczennica Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. S. Moniuszki w klasie p. Ewy Jaślar-Walickiej; laureatka m. in.: Ogólnopolskich Przesłuchań Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie (III nagroda w 2012), Festiwalu Muzyki Dawnej w Leżajsku (I nagroda w 2012 i 2011), Ogólnopolskiego Konkursu Interpretacji Muzycznej w Krasiczynie (wyróżnienie w 2012), Międzynarodowego Konkursu Współczesnej Muzyki Dziecięcej i Młodzieżowej „Srebrna Szybka” w Krakowie (I nagroda w kat. zespołów kameralnych w 2012) 
  • 11-letnia wiolonczelistka Zuzanna Bachmińska z Krakowa; uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w klasie p. Krzysztofa Wójtowicza; laureatka m. in.: Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. J. Zarębskiego w Łomiankach (I nagroda w 2012), Małopolskiego Konkursu Młodych Wiolonczelistów w Limanowej (III nagroda w 2012), Ogólnopolskiego Konkursu Wiolonczelowego w Bochni (II nagroda w 2012) 
  • 13-letni puzonista Eryk Mencner z Żor; uczeń Samorządowej Szkoły Muzycznej II st. w klasie p. Andrzeja Piekorza; laureat m. in.: Konfrontacji Instrumentów Dętych w Oławie (I nagroda w 2012), Ogólnopolskiego Konkursu Instrumentów Dętych Blaszanych w Opolu (I nagroda w 2012), Konkursu Instrumentów Dętych „Jupiter” w Krakowie (Grand Prix i I nagroda w 2012), Międzynarodowego Konkursu Instrumentów Dętych Blaszanych w Brnie (I nagroda w 2011) 
  • 14-letni skrzypek Robert Łaguniak z Pabianic; uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w klasie p. Rafała Rydygiera; laureat m. in.: Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego „Młody Paganini” w Legnicy (II nagroda w 2012), Młodzieżowego Konkursu na Skrzypce Solo im. T. Wrońskiego w Tomaszowie Mazowieckim (I nagroda w 2012), Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. G. Ph. Telemanna w Poznaniu (wyróżnienie w 2012) 
  • 17-letni pianista Artur Sychowski z Gościcina; uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. F. Chopina w Gdańsku-Wrzeszczu w klasie prof. Waldemara Wojtala; laureat m. in.: Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego „Concours Musical de France” w Paryżu (I nagroda w 2012), Międzynarodowego Konkursu „Kaliningrad City Jazz” (I nagroda w 2012), Międzynarodowego Konkursu Muzycznego „Violin & Friends International” na Malcie (I nagroda 2012)

 

W programie m. in.: Andres, Arutunian, Chopin, Daquin, Eccles, Haendel, Sachse, Saint-Saëns,

 

WSTĘP WOLNY

 

Wybierasz się? Daj znać na Facebooku!