...
  • PL   EN

Młodzi Muzycy w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki

Serdecznie zapraszamy na kolejny koncert uczestników programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. Tym razem zagramy w niedzielę 2 czerwca 2013 o godzinie 12.00 w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki przy ul. Elektoralnej 12 w Warszawie (Sala Widowiskowa).

Wybierasz się? Daj znać na Facebooku!

Dla utalentowanych nastolatków każdy taki koncert przed prawdziwą (pozaszkolną) publicznością to wartościowe doświadczenie. Dla miłośników muzyki zaś to okazja, by poznać młodych, świetnie zapowiadających się instrumentalistów, a wśród nich – przyszłe wielkie indywidualności.

Wystąpią znakomite instrumentalistki należące do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce:

 

  •     13-letnia harfistka Aleksandra Augustyn z Bielska-Białej; uczennica Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. S. Moniuszki w klasie Ewy Jaślar-Walickiej; laureatka m. in.: Festiwalu Muzyki Dawnej w Leżajsku (I nagroda w 2012), Międzynarodowego Konkursu Współczesnej Muzyki Dziecięcej i Młodzieżowej „Srebrna Szybka” w Krakowie (I nagroda w kategorii zespół kameralny w 2012), Ogólnopolskiego Konkursu Interpretacji Muzycznej w Przemyślu (wyróżnienie w 2013).

 

  • 18-letnia skrzypaczka Magdalena Heinz ze Szczecina; uczennica Zespołu Szkół Muzycznych II st. im. F. Nowowiejskiego w klasie Michała Cebrija; laureatka m. in.: Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego „Młody Paganini” w Legnicy (II nagroda i 2 nagrody specjalne w 2012), Ogólnopolskiego Konkursu na Skrzypce Solo im. T. Wrońskiego w Tomaszowie Mazowieckim (I nagroda w 2012), Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. G. Ph. Telemanna w Poznaniu (II nagroda w 2012).

 

  • 16-letnia pianistka Klara Kraj z Kielc; uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. L. Różyckiego w klasie Artura Jaronia; laureatka m. in.: Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Pianistów im. S. Woytowicz w Jaśle (I nagroda w 2012), Międzynarodowych Spotkań Pianistycznych w Krośnie (I nagroda w 2012), Międzynarodowego Konkursu Młodych Muzyków w Barletta we Włoszech (I nagroda i nagroda specjalna w 2013).

 

  • 12-letnia harfistka Klara Poznachowska z Warszawy; uczennica Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. im. E. Młynarskiego w klasie Aliny Baranowskiej-Liese; laureatka m. in.: Ogólnopolskiego Konkursu Miniatura na Harfę Celtycką w Łodzi (II nagroda w 2011), Ogólnopolskich Przesłuchań CEA w Warszawie (Grand Prix w 2012) Festiwalu Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych I i II st. Regionu Mazowieckiego w Sierpcu (III nagroda w 2012).

 

  • 15-letnia wiolonczelistka Bernadetta Wieczerzyńska ze Zwolenia; uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Z. Brzewskiego w Warszawie w klasie Romana Hoffmanna; laureatka m. in.: Młodzieżowego Konkursu Wiolonczelowego im. K. Wiłkomirskiego w Poznaniu (III nagroda w 2012), Ogólnopolskich Przesłuchań Zespołów Kameralnych CEA w Warszawie (I nagroda w 2013), Sochaczewskiego Konkursu Młodego Wiolonczelisty (III nagroda w 2013).

 

W programie m. in.: Andrès, Bach, Czajkowski, Haendel, Moszkowski, Chopin, Paganini, Paradisi, Popper

 

WSTĘP WOLNY

 

Serdecznie zapraszamy!

 

 

 

Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci jest stowarzyszeniem społecznym; organizacją pożytku publicznego; powstał w 1981 roku; pomaga w rozwoju uczniom szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych o wybitnych uzdolnieniach poznawczych, muzycznych, baletowych i plastycznych oraz stara się o poprawę opieki zdrowotnej nad dziećmi.