...
  • PL   EN

Młodzi Muzycy w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki

Serdecznie zapraszamy na kolejny koncert uczestników programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. Tym razem zagramy w niedzielę 28 kwietnia 2013 o godzinie 12.00 w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki przy ul. Elektoralnej 12 w Warszawie (Sala Widowiskowa).

Dla utalentowanych nastolatków każdy taki koncert przed prawdziwą (pozaszkolną) publicznością to wartościowe doświadczenie. Dla miłośników muzyki zaś to okazja, by poznać młodych, świetnie zapowiadających się instrumentalistów, a wśród nich – przyszłe wielkie indywidualności.

 

 

Wystąpią znakomici instrumentaliści należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce:

 

  • 16-letnia skrzypaczka Dorota Duda z Izabelina; uczennica Państwowej Ogólnokształcącej Eksperymentalnej Zintegrowanej Szkoły Muzycznej I i II st. im. E. Młynarskiego w Warszawie w klasie skrzypiec mgr Marii Bryły-Liebig; laureatka m. in.: Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Skrzypków im. S. Serwaczyńskiego w Lublinie (V nagroda w 2011), Międzynarodowego Konkursu Młodych Skrzypków „Sonorum Kaunas” w Kownie (III nagroda w 2011), Sochaczewskich Spotkań Kameralnych (II nagroda w 2012).

 

  • 19-letni gitarzysta Mikołaj Pociecha z Obrzycka; uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej im. Wacława z Szamotuł w Szamotułach w klasie mgr. Przemysława Dybizbańskiego; laureat m. in.: Słupeckich Spotkań Muzycznych (Grand Prix w 2011), Ogólnopolskich Przesłuchań Centrum Edukacji Artystycznej Warszawie (wyróżnienie w 2012), Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Gitarowej w Trzęsaczu (III nagroda w 2012).

 

  • 14-letnia pianistka Zofia Satała z Krakowa; uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. W. Żeleńskiego w klasie prof. Olgi Łazarskiej; laureatka m. in.: Międzynarodowego Konkursu Muzyki Słowiańskiej w Paryżu (I nagroda w 2011), Ogólnopolskiego Turnieju Pianistycznego im. H. Czerny-Stefańskiej w Żaganiu (III nagroda w 2012), Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego w Koninie (I nagroda w 2012).

 

  • 17-letni akordeonista Szczepan Szubzda z Suchowoli; uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. W. Lutosławskiego w Białymstoku w klasie mgr. Jerzego Kozłowskiego; laureat m. in.: Ogólnopolskich Przesłuchań CEA w Warszawie (II nagroda w kat. zespołów w 2012), Międzynarodowych Spotkań Akordeonowych w Sanoku (I nagroda solo i w trio w 2012), Ogólnopolskiego Konkursu Akordeonowego w Chełmie (I nagroda w 2011).

 

W programie m. in.: Angelis, Bach, Beethoven, Chopin, Dyens, Kusjakow, Mendelssohn-Bartholdy, Moszkowski, Paganini, Pasieczny

 

WSTĘP WOLNY

 

Serdecznie zapraszamy!

 

 

 

Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci jest stowarzyszeniem społecznym; organizacją pożytku publicznego; powstał w 1981 roku; pomaga w rozwoju uczniom szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych o wybitnych uzdolnieniach poznawczych, muzycznych, baletowych i plastycznych oraz stara się o poprawę opieki zdrowotnej nad dziećmi.