...
  • PL   EN

Otwarte koncerty młodych wirtuozów w Zakopanem

Serdecznie zapraszamy na trzy publiczne koncerty naszych stypendystów, które organizujemy na początku lutego w Zakopanem.

Na pierwszy z trzech koncertów zapraszamy we wtorek 4 lutego o godzinie 17:00 do Galerii Władysława Hasiora (ul. Jagiellońska 18b). Drugi odbędzie się w piątek 7 lutego o godzinie 17:00 w willi ATMA (Muzeum Karola Szymanowskiego, ul. Kasprusie 19). Na koniec – w niedzielę 9 lutego o godzinie 18:00 w Teatrze Witkacego (ul. Chramcówki 15) – organizujemy Koncert Muzyki Kameralnej.

Wystąpią uczestnicy programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce. 

Będą to uczestnicy warsztatów muzycznych, które przez wiele lat organizowaliśmy w Zakopanem i – po kilkuletniej przerwie – powracamy do tego wspaniałego projektu. Warsztaty odbędą się w dniach 1-10 lutego i weźmie w nich udział 33 spośród 135 utalentowanych muzyków, którzy w tym roku szkolnym zostali przyjęci do programu pomocy wybitnie zdolnym.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców i gości Zakopanego na nasze koncerty!

Wstęp wolny.

Poza koncertami, młodzi muzycy z całej Polski będą się uczyć pod okiem całej plejady wybitnych pedagogów i artystów. Będą także zwiedzać zimową stolicę Polski, odwiedzać muzea i galerie, obejrzą przedstawienie teatralne, pójdą w góry. Poza warsztatami muzycznymi, wezmą też udział w całej serii zajęć, spotkań i wykładów z różnych dziedzin (od literatury po… matematykę!). Nawet wycieczkę w Tatry poprowadzi nasz dawny stypendysta, biolog, dr Tomasz Zwijacz-Kozica.

To nie jedyny dawny stypendysta Funduszu w kadrze warsztatów. Zajęcia prowadzić będą także między innymi dr Maria Gabryś z Uniwersytetu Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie, dr Michał Mizera, teatrolog z Uniwersytetu Warszawskiego, Agata Szymczewska, solistka, studentka Hochschule für Musik und Theater w Hanowerze i cała grupa innych znakomitych młodych instrumentalistów, którzy parę lat temu przyjeżdżali na nasze zakopańskie warsztaty w charakterze uczestników. Warsztaty astronomiczne poprowadzi nasz dawny stypendysta Sebastian Soberski z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, a filozoficzne – kierująca od kilku lat biurem stowarzyszenia Maria Mach, również dawna stypendystka. Będą też warsztaty plastyczne i taneczne.

10 dni zajęć w Zakopanem pozwoli naszym podopiecznym pracować nad rozwojem swoich uzdolnień muzycznych, ale też – odkrywać nowe dziedziny, poznawać świat z innej strony, nawiązywać nowe przyjaźnie. 

Więcej o formach naszej pomocy dla młodych muzyków

 

Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci to stowarzyszenie naukowców, lekarzy i studentów, pracujące od ponad 30 lat z utalentowanymi uczniami. Naukowcy – nieraz z wieloletnim stażem i imponującym dorobkiem – uczestniczą w pracach Funduszu jako wolontariusze. 

Do grona współpracowników i członków stowarzyszenia co roku dołączają dawni stypendyści, którzy chętnie prowadzą zajęcia dla młodszych kolegów, nieraz jadąc specjalnie na funduszowe obozy z zagranicznych uczelni. Absolwenci programu są też bardzo aktywni społeczne, włączają się w wiele innych projektów popularyzatorskich i edukacyjnych, uruchamiają własne inicjatywy.

Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci ma status Organizacji Pożytku Publicznego (KRS 0000044710). Przekazując 1% podatku dla zdolnych dzieci inwestujesz w przyszłość nas wszystkich.