...
  • PL   EN

Koncert w Łazienkach Królewskich 11 kwietnia

Na koncert Młodych Wirtuozów zapraszamy w sobotę 11 kwietnia 2015 o godzinie 18:00 do Pałacu na Wyspie.

Wystąpią znakomici instrumentaliści należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce. Dla miłośników muzyki nasze koncerty są okazją, by poznać młodych, świetnie zapowiadających się instrumentalistów, a wśród nich – przyszłe wielkie indywidualności.

{gallery}-2015/04-11-koncert{/gallery}

14-letnia skrzypaczka Mira Marton z Warszawy. Uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Zenona Brzewskiego w klasie prof. Andrzeja Gębskiego. Laureatka m. in.: Międzynarodowych Spotkań Młodych Skrzypków im. prof. M. Ławrynowicza w Płocku (II nagroda w 2015, III – w 2011), Ogólnopolskich Spotkań Skrzypcowych im. prof. M. Ławrynowicza w Płocku (II nagroda w 2014, I – w 2010), Ogólnopolskiego Festiwalu Skrzypcowego w Kielcach (III nagroda w 2014, I – w 2012).

17-letni wiolonczelista Antoni Orłowski ze Szczecinka. Uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Oskara Kolberga w klasie mgr Kamili Wiśniewskiej-Czaji. Laureat m. in.: Konfrontacji Wiolonczelowych w Bydgoszczy (II nagroda w 2014), Ogólnopolskich Przesłuchań Centrum Edukacji Artystycznej w Katowicach (III nagroda w 2014), Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. J. Zarębskiego w Łomiankach (II nagroda w 2013).

17-letni pianista Piotr Pawlak z Gdańska. Uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w klasie prof. Waldemara Wojtala. Laureat m. in.: Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego „Chopin dla najmłodszych” w Antoninie (I nagroda w 2015), Międzynarodowego Chopinowskiego Konkursu Pianistycznego w Budapeszcie (I nagroda i nagroda specjalna w 2014), Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina w Szafarni (I nagroda i nagrody specjalne w 2014, 2012, 2010).

17-letni gitarzysta Oskar Strukiel-Piotrowski z Piotrkowa Trybunalskiego. Uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Ignacego Jana Paderewskiego w klasie mgr. Mirosława Drożdżowskiego. Laureat m. in.: Ogólnopolskiego Konkursu „Gitaromania” im. Ł. Pietrzaka w Jeleniej Górze (I nagroda w 2014), Wiosennego Konkursu Gitarowego w Lublinie (II nagroda w 2014), Międzynarodowego Konkursu Gitary Klasycznej im. F. Sora we Frydku-Mistku w Czechach (Grand Prix i nagroda specjalna w 2013).

W programie m. in.: Bach, Beethoven, Chopin, Coste, Czajkowski, Francoeur, Liszt, Ponce, Popper, Szymanowski, Wieniawski

Serdecznie zapraszamy!

Bilety do nabycia w kasach Muzeum Łazienki Królewskie.

Po koncercie wyjście bramą przy ul. Myśliwieckiej.

Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci jest stowarzyszeniem naukowców, twórców i studentów; organizacją pożytku publicznego; KRS-0000044710; powstał w 1981 roku; pomaga w rozwoju uczniom szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych o wybitnych uzdolnieniach poznawczych, muzycznych, baletowych i plastycznych oraz stara się o poprawę opieki zdrowotnej nad dziećmi.

Plakat koncertu

Plakat koncertu w Pałacu na Wyspie